• In English
 • Україна та Данія посилять розвиток медичного партнерства: підписано декларацію
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 лютого 2024 року о 13:39

  Міністр внутрішніх справ та охорони здоров'я Данії Софі Льоде відвідала Україну з робочим візитом, під час якого разом з Міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшком підписали декларацію про наміри щодо зміцнення співробітництва у сфері охорони здоров'я.

  «Візит пані Софі Льоде дуже важливий для України. Цінуємо цей жест підтримки з боку Данії. Під час третього Саміту перших леді і джентльменів Данія стала однією з 16 країн, які підтримали заяву щодо розбудови стійкого міжнародного партнерства у сфері охорони здоров'я. Тоді ж Київська обласна дитяча лікарня отримала «побратима» з Данії — лікарню Марії Єлизавети для дітей, підлітків і молодих сімей, тим самим долучившись до ініціативи міжнародного медичного партнерства. Тепер ці медичні заклади активно співпрацюють. Переконаний, що саме укріплення такої горизонтальної взаємодії між лікарями на глобальному рівні зміцнить наші медичні системи та дозволить ефективно реагувати на виклики, чи то пандемія чи війна. Сьогодні ми підписали документ, що закладає основи для подальшої розбудови стійкого медичного партнерства. Визначили такі ключові напрями: покращення доступу до медичної допомоги, включаючи первинну медичну допомогу, з особливим акцентом на психічне здоров'я, регулювання обігу лікарських засобів та медичних виробів, протидія стійкості до протимікробних препаратів», — зазначив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

  У межах підписаної декларації про наміри передбачається обмін досвідом між медичними експертами, співпраця з неурядовими організаціями, зокрема з академічними установами, благодійними організаціями та інститутами громадянського суспільства, проведення тренінгів, семінарів та майстер-класів, участь у конференціях тощо.

  Під час двосторонньої зустрічі Міністр внутрішніх справ та охорони здоров'я Данії Софі Льоде анонсувала передачу Україні 3000 слухових апаратів. Вони будуть спрямовані на підтримку українських військових, які внаслідок отриманих на війні травм, втратили слух. Питання втрати слуху дуже актуалізувалося з початком повномасштабної війни, адже в таких умовах ризики значно вищі через гучні вибухи та постріли.

  Також міністри охорони здоров'я України та Данії відвідали Київську обласну дитячу лікарню. В заході взяла участь перша леді України Олена Зеленська.

  Керівниці Київської обласної дитячої лікарні та лікарні Марії Єлизавети в Копенгагені (Mary Elizabeth's Hospital - Rigshospitalet for Children, Teens and Expecting Families) поділились досвідом співпраці, започаткованої в межах програми міжнародного медичного партнерства. Українські фахівці проходять стажування та переймають кращий світовий досвід у колег із Данії. Особлива увага приділена онкології, реабілітаційній допомозі, впровадженню протоколів за стандартами ЄС.

  Так, данські фахівці, які працюють у сфері дитячої фізичної реабілітації, провели серію онлайн-тренінгів для спеціалістів Київської обласної дитячої лікарні та інших українських лікарень. Ведеться спільна робота щодо розвитку нових сучасних напрямів хірургічної допомоги, а саме: комбустіологія, ортопедія та травматологія, малоінвазивна хірургія.

  Ще одна важлива тема — ментальне здоров'я. З моменту відкриття в дитячій лікарні відділення дитячої психіатрії вже проліковано понад 1000 маленьких пацієнтів з розладами психічного здоров'я. Розроблено проект Центру ментального здоров'я з урахуванням вимог інклюзивності.

  Крім цього, лікарні налагоджують співпрацю задля покращення діагностики і лікування орфанних захворювань та удосконалення служби медсестринства. Проведена онлайн-конференція щодо досвіду впровадження концепції розширення повноважень медичних сестер та братів.