• In English
 • Україна розраховує на прискорення процесів інтеграції до європейських енергоринків у період головування Іспанії в Раді ЄС
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 липня 2023 року о 21:55

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з делегацією Уряду Іспанії на чолі із заступницею міністра промисловості, торгівлі і туризму Королівства Шіану Мендес Бертоло.

  Очільник Міненерго наголосив, що Україна покладається на підтримку Іспанії, як головуючої країни в Раді ЄС, зусиль нашої держави з набуття повноправного членства в Європейському Союзі, а також інтеграції наших енергетичних ринків з європейськими.

  Герман Галущенко підкреслив, що українська сторона активно співпрацює з генеральним директоратом Європейської комісії DG ENER для впровадження Дорожньої карти інтеграції ринків електроенергії України та Європейського Союзу, що забезпечить належне функціонування ринків та сприятиме транскордонній торгівлі електроенергією.

  Сторони обговорили питання відновлення енергетичної інфраструктури України, яка була пошкоджена внаслідок ворожих російських атак. Міністр подякував іспанській стороні за вже надану допомогу, а також поінформував про поточні потреби українських енергокомпаній в обладнанні та матеріалах.

  Також на зустрічі йшлося про напрямки майбутньої співпраці в енергетичній галузі, зокрема імплементації спільних водневих проектів.