• In English
  • Україна продовжує співпрацювати із Данією у залученні інвестицій, енергоефективних технологій і передових рішень для «зеленої» трансформації

    Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела робочу зустріч з Ніколай Ломхольт Свенссоном, новопризначеним радником з питань енергетики посольства Данії в Україні.

    Пан Свенссон виступив з ініціативою провести зустріч з командою Держенергоефективності, у стінах якого розробляються основні інструменти для енергоефективної та «зеленої» трансформації країни.

    Голова детально розповіла про напрацьовані фінансові інструменти, до роботи яких запрошуються данські та усі міжнародні партнери:

    • Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації;
    • Національну платформу декарбонізації – для доступу громад, домогосподарств і бізнесу до фінансових ресурсів, рішень, технологій і послуг.

    «Саме Данія і Посол Королівства в Україні Олє Міккельсен були одними з перших міжнародних партнерів, кому ми презентували ідею Національної платформи декарбонізації. І ми вже маємо відгуки від виробників енергоефективного обладнання в цій країні», – повідомила Ганна Замазєєва.

    Сторони також переглянули домовленості, в тому числі і останні, які були досягнуті під час нещодавнього відрядження Голови до Копенгагену.

    «Розраховуємо, що Данія із її потужним виробництвом обладнання у сфері енергоефективності, вітроенергетики, когенерації та інших галузях буде одним з головних контриб’юторів української платформи», - підкреслила Голова.

    Також серед спільних планів - тісна співпраця з Данським інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (IFU).

    У свою чергу, Ніколай Ломхольт Свенссон запевнив, що Держенергоефективності є ключовим стейкхолдером у сфері енергоефективності для Посольства Данії в Україні і він готовий докласти максимум зусиль для налагодження продуктивної співпраці данських компаній - виробників енергоефективного обладнання з Національною платформою з декарбонізації.

    Також сторони актуалізували співпрацю у рамках Українсько-Данської Енергетичної Програми (УДЕП). Спільно із данськими експертами та фахівцями Мінвідновлення планується працювати над такими проєктами:

    • запровадження схем добровільних зобовʼязань (Voluntary Agreements Scheme) як це практикується в ЄС, щодо досягнення національної цілі зі скорочення споживання енергоресурсів;
    • розробкою каталогу енергоефективних рішень для промислових підприємств.

    «Будемо зміцнювати українсько-данські відносини на всіх рівнях. Це дасть ще більше можливостей як для обміну досвідом, так і для реалізації спільних проектів у сфері енергоефективності, декарбонізації, альтернативних видів палива та високоефективної когенерації», - підсумувала Ганна Замазєєва.