• In English
 • Україна продовжує діалог з Аргентиною щодо повернення викрадених росією українських дітей
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 травня 2024 року о 10:35

  Цього тижня українська делегація на чолі з радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’єю Герасимчук відвідала Аргентину. Візит був організований Міністерством закордонних справ України в рамках інформаційної кампанії «Викрадені голоси» на виконання плану дій Президента України Bring Kids Back UA.

  Цей візит став продовженням діалогу, який започаткував Президент України Володимир Зеленський із Президентом Аргентини Хав'єром Мілеєм.

  Дар'я Герасимчук та посол України в Аргентині Юрій Клименко зустрілися з представниками Уряду Аргентини, зокрема з першим заступником Міністра юстиції з питань прав людини Альберто Хуліо Баньосом та заступницею секретаря з прав людини та культурного плюралізму Уряду Автономного міста Буенос-Айрес Памелою Малєвіч.

  Також українська делегація провела зустрічі у Представництві Євросоюзу з його очільником Амадором Санчесом Ріко та послами країн ЄС, з громадським захисником прав неповнолітніх та осіб з інвалідністю Атіліо Альваресом, а також з представниками Легіслатури Буенос-Айреса, українською громадою, дипломатами, студентами, викладачами, експертами та місцевими ЗМІ.

  На зустрічі з керівництвом МЗС Аргентини посол України подякував аргентинській стороні за приєднання Буенос-Айресу до реалізації 1 і 5 пунктів української Формули миру та наголосив на важливості долучення Аргентини до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, до складу якої вже входять 36 країн.

  Під час обговорення питання долі викрадених росією українських дітей та їхнього повернення уповноважена Президента України наголосила на важливості 4 пункту Формули Миру для порятунку майбутнього України - її дітей, яких викрала росія. “Голос Аргентини має впевнено звучати в Коаліції країн, адже ви маєте власні травмуючі спогади і втрачені дитячі долі. Сьогодні від російської агресії страждають українські діти, завтра це можуть бути діти з іншої країни, якщо не боротися із абсолютним злом, яким є сьогодні Росія”, - підкреслила Дар'я Герасимчук. “Об'єднавши зусилля для порятунку викрадених українських дітей на виконання 4 пункту Формули Миру країни світу разом зможуть створити нову ефективну систему захисту дітей у всьому світі”, - додала вона.

  Аргентинська сторона запевнила, що розглядає можливість приєднання до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. Під час зустрічі в Національному Конгресі Аргентини українська делегація дізналася про проект декларації щодо приєднання Аргентини до цієї коаліції, внесений групою аргентинських парламентарів. Українська сторона висловила вдячність і сподівання на якнайшвидше ухвалення цієї ініціативи.

  У залах вищих державних органів Аргентини підлітки Іван Матковський та Владислав Буряк розповіли свої історії про пережиті російські звірства. Влад провів 90 днів у російському полоні та бачив тортури над цивільними, а Івана викрали, примусово перемістили до Донецька і він ледь не потрапив до "нової російської сім'ї". Вони закликали Аргентину стати партнерами в боротьбі з російським агресором.

  Дар’я Герасимчук розповіла про те, що державі за допомогою громадських  організацій вдалося повернути з депортації та примусового переміщення лише майже 400 дітей. 

  “Це надзвичайно важка задача. Повернення кожної дитини є надскладним завданням, адже росіяни роблять все можливе для того, аби заплутати сліди та не дати нам можливості знайти та повернути наших дітей”, - зазначила вона.

  Уповноважена Президента України привернула увагу до державного порталу «Діти війни», де щоденно оновлюється інформація щодо випадків примусового переміщення та депортації українських дітей, про які стає відомо українській владі, кількості жертв серед дітей, як поранених, так і загиблих, фактів зникнення дітей та кількості дітей, яких було знайдено.

  Дар’я Герасимчук повідомила, що Національне інформаційне бюро зібрало інформацію про близько 20 тисяч випадків викрадення українських дітей, депортованих чи примусово переміщених. Імена та дані дітей верифіковано відповідними державними органами. Вона наголосила, що росія проводить цілеспрямовану геноцидну політику. “Сьогодні у світі не існує глобальної системи безпеки дітей - саме це довели зламані долі українських дітей та їх втрачені життя”, - додала вона.

  Також сторони обговорили план Bring Kids Back UA, ініційований Президентом України. Дар’я Герасимчук пояснила, що цей план охоплює всі аспекти вирішення питання викрадення українських дітей росіянами та їх повернення: пошук, реінтеграція, адвокація, розвиток сімейних форм виховання, документування злочинів росії та міжпарламентська взаємодія.

  Довідково

  Інформаційна кампанія «Викрадені голоси», в межах якої спільними зусиллями Офісу Президента України та МЗС за підтримки благодійного фонду “Відродження” вдалося забезпечити приїзд делегації України в Аргентину, є частиною плану дій Bring Kids Back UA. Мета кампанії – інформування світової спільноти щодо злочинів російської федерації проти українських дітей задля їх порятунку та захисту їхніх прав, припинення депортації та примусового переміщення, запобігання примусовій передачі українських дітей до російських родин, а також щодо необхідності  вжиття всіх можливих заходів для безпечного повернення українських дітей назад до України.