• In English
 • Україна - Польща: триває робота над розширенням енергетичних коридорів
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 лютого 2024 року о 12:11

  Україна та Польща працюють над розширенням енергетичних коридорів між країнами, а також збільшенням кількості та потужності інтерконекторів. На цьому наголосив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час онлайн-виступу на польському форумі «Powerpol 2024».

  Він окреслив перспективи будівництва повітряних ліній електропередачі, підтвердив зацікавленість України у завершенні будівництва нафтопроводу «Броди – Адамова застава», запросивши учасників форуму спільно залучати стратегічних інвесторів до цього проекту. Із урахуванням збільшення Польщею потужності діючих LNG-терміналів та будівництва нових актуальними є проекти із залучення українських газових сховищ. За умови фінансової підтримки ЄС це може бути успішним проектом спільного інтересу для України та Польщі, який сприятиме зміцненню енергетичної безпеки регіону.

  Також ішлося й про важливість атомної енергетики, яка є основою генерації України та, як заявив раніше Міністр енергетики України Герман Галущенко, буде розбудовуватися.

  На запитання аудиторії форуму щодо участі польських компаній у відновленні енергетичної системи України Ярослав Демченков зазначив, що перспективними є проекти будівництва об’єктів сонячної та вітрогенерації, розбудови розумних мереж, також цінним є досвід Польщі у створенні децентралізованої розподіленої генерації та програм з енергоефективності.