• In English
  • Україна планує створити 20 центрів життєстійкості за ізраїльським зразком протягом цього року, — Оксана Жолнович
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 червня 2023 року о 14:11

    Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович ознайомилася з ізраїльським досвідом роботи центрів резильєнтності та презентувала програму впровадження таких просторів в Україні – осередків, де люди отримують всю необхідну їм соціальну підтримку.

    Робочий візит до Ізраїлю відбувся за участю Першої леді України Олени Зеленської. Під час візиту українська делегація провела зустрічі з Першої леді Ізраїлю Міхаль Герцог та представниками Ізраїльського центру травми та стійкості NATAL, Israel Trauma Coalition, IsraAID (міжнародної неурядової гуманітарної організації).

    «Те, що ми плануємо втілити, – це великі простори життєстійкості в кожній громаді України. Будь-яка людина, звернувшись у такі центри по допомогу і підтримку, зможе їх отримати. Ми бачимо ці осередки місцем сили цілої громади, яке б допомогло зорганізувати і скоординувати роботу різних соціальних інституцій», – зазначила Оксана Жолнович.

    За її словами, досвід Ізраїлю засвідчив, наскільки важливою є групова терапія, робота з сім’ями та дітьми, психологічна підтримка саме на ранніх етапах, яка дозволяє уникнути подальшого загострення стану здоров’я, – все це Україна впроваджуватиме і на рівні своїх центрів життєстійкості.

    «Дуже цінним є досвід Ізраїлю також в організації волонтерських груп, які зміцнюють громади і забезпечують її цілісність», – додала Міністр соціальної політики.

    Вона зазначила, що до кінця 2023 року заплановано облаштувати 20 центрів життєстійкості по Україні. На сьогодні вже розпочато проектування такого центру в Ірпені – одному з міст, що найбільше постраждали внаслідок воєнної агресії росії на Київщині. А в перспективі максимальний план – 1500 таких центрів по всій Україні, у кожній із громад нашої держави.

    «Для цього нам потрібно підготувати більше 7 тисяч соціальних працівників, психологів, кейс-менеджерів. Тому будемо вдячні Ізраїлю за допомогу в навчанні наших працівників, побудові системної освіти», – резюмувала Оксана Жолнович.

    Як зазначила Олена Зеленська, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, уже 2000 українських фахівців пройшли навчання в Ізраїльському центрі травми та стійкості NATAL: опановували допомогу після травматичних подій, в екстрених ситуаціях, роботу з ПТСР, із постраждалими від сексуального насильства, пацієнтами з ампутованими кінцівками.

    «Українська незламність має велику ціну. Це не тільки людські життя на фронті і в тилу – це й ментальне здоров’я цілого народу. Вчасно врятувати психіку – все одно що врятувати життя. І це дуже влучне слово зараз – «життєстійкість». Саме її, в усіх розуміннях, і прагнемо для українців», – підкреслила Перша леді Олена Зеленська.