• In English
 • Україна підтримуватиме інновації та вітчизняне виробництво в сфері гумрозмінування, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 21 вересня 2023 року о 11:37

  У сфері гумрозмінування Україна підтримує власних виробників техніки та обладнання для гуманітарного розмінування. Держава прагне купувати необхідне спорядження для піротехніків, розроблене та виготовлене саме вітчизняними компаніями. А купуючи іноземну техніку, аналогів якої Україна не виробляє, домовляється із закордонними компаніями про локалізацію її виробництва в Україні. Про це розповіла Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час презентації українських розробок для обстеження території та розмінування.

  Участь у заході взяли американський інвестор і філантроп Говард Баффет, керівник Програми протимінної діяльності ПРООН в Україні Пол Хеслоп, операційний директор Київської школи економіки Михайло Шнейдер, представники ДСНС, ЗСУ, українських виробників. Презентація та тестування виробів відбулися в реальних умовах – на полі в Житомирській області, яке було пошкоджене в результаті атаки російських дронів.

  Як зазначила під час прес-конференції після демонстрації розробок Юлія Свириденко, в Україні виявлено забрудненими вважаються понад 170 тисяч квадратних кілометрів землі. За деякими західними оцінками, для забезпечення та у разі необхідності очищення й розмінування цієї території для наявних в Україні сьогодні ресурсів необхідно кілька років. Відтак, підкреслила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки, цього часу в нашій державі немає.

  «Ми налаштовані повернути в експлуатацію 80% пошкоджених територій за 10 років. Для цього ми посилюємо спроможність операторів: ми маємо біля 3000 саперів, 29 машин для розмінування і це точно недостатня кількість. Також потрібно шукати нестандартні, інноваційні підходи. І ми це робимо. Ще у травні ми шукали технології дистанційного обстеження за допомогою дронів по всьому світу. Минуло три місяці і маємо українські розробки, які демонструють результат. Це швидкий прогрес і швидкий рух, який підтримує держава. Незабаром ми представимо відповідну програму підтримки – акселератор для українських компаній, які мають відповідні технології у сфері розмінування», – зазначила Юлія Свириденко.

  Як підкреслила Перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економіки, що підтримує національний промисловий патріотизм, Уряд також активно працює в напрямку локалізації виробництва та передових світових технологій у сфері розмінування.

  У свою чергу керівник Програми протимінної діяльності ПРООН в Україні Пол Хеслоп відзначив обсяг завдань у сфері розмінування території України та негативний вплив, який справляє порушення наших земель на економіці не лише України, але й світовій економіці. За його словами, зростання цін на хліб лише на 10 центів змусить найбідніші країни Африки витрати на продовольство зайві 400 мільйонів доларів. Тому очищення території нашої країни надзвичайно важливо для світової продовольчої безпеки.

  Говард Баффет, виступаючи на прес-конференції, також відзначив важливість розмінування України для світової економіки. Він нагадав, що наша держава входить до ТОП-5 експортерів продовольства та володіє 25% світових чорноземів. Американський інвестор та філантроп втратив, що продемонстровано під час презентації українських розробок його вразили та спрогнозували, що в майбутньому Україна стане лідером в інноваціях у сфері розмінування.

  «Ми бачили те, що Україна вже могла зробити, продемонструвавши найбільш прогресивні інновації у світі. Тому, що у вас немає вибору (аніж розвиток, авт.) Я хочу зробити прогноз: це стимулюватиме розвиток інновацій у сфері, якої ще не було. Ми побачимо, як Україна лідує у світі в цій галузі», - сказав Говард Баффет.

  Під час презентації були продемонстровані розробки з обстеження та розмінування. Так, розробка Польсько-українського Благодійного Фонду Поступ дозволяє дистанційно за допомогою дрону, обладнаного магнітроном розташувати міні, зокрема, під землею та під водою. Отримані результати аналізуються та складаються на карту, після чого піротехніками залишається знешкодити вибухівку. Продуктивність - 20 гектарів за добу.

  Програмне забезпечення, розроблене компанією ЮАДЕМЕДЖ вже нашим нашим саперам у роботі в полях. Дані, отримані за допомогою різного виду дронів та обладнання, опрацьовуються штучним інтелектом та складаються на багатошарову карту. У підсумку піротехніки підтримує чітку картину забруднення. одночасно, під час роботи в Посад-Покровському на Херсонщині лише за 40 хвилин роботи було обстежено 5 км кв. території населеного пункту.

  А розробка Благодійного Фонду Розмінування України під час науково-дослідних робіт дозволила за 14 днів розмінувати 120 гектарів щільно замінених сільгоспугідь. Як стверджують розробники, це абсолютний рекорд.