• In English
 • Україна й Туреччина підпишуть Меморандум щодо взаємного прийняття державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 травня 2023 року о 19:01

  Сьогодні, 19 травня, Уряд схвалив проект Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Урядом Турецької Республіки щодо взаємного прийняття державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення. З української сторони підписати документ уповноважено Міністра оборони України Олексія Резнікова.

  Метою підписання Меморандуму є продовження співробітництва двох країн у військово-технічному і військово-промисловому секторах, забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення відповідно до стандартів НАТО, врегулювання взаємодії між державою-членом НАТО Туреччиною та країною-партнером Україною у сфері забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення.

  Зазначимо, що в державах-членах Альянсу й інших провідних країнах світу створені та функціонують системи державного гарантування якості. Вони базуються на відповідних стандартах НАТО з якості (AQAP) та призначені для вирішення завдань забезпечення якості товарів оборонного призначення.

  Їх мета - відповідність вимогам взаємосумісності, а саме: процесів, процедур, положень та умов, за яких забезпечення взаємного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення має здійснюватися відповідним уповноваженим органом однієї держави-члена НАТО на вимогу іншої держави-члена НАТО чи організації НАТО.