• In English
 • Україна і Польща домовилися спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 28 березня 2024 року о 15:04

  28 березня у Варшаві під час спільних консультацій урядів України і Польщі Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович зустрілася з Міністром сім’ї, праці та соціальної політики Республіки Польща Агнєшкою Дзєм’янович-Бонк.

  На зустрічі ухвалили кілька спільних рішень, які безпосередньо впливають на добробут українців у Польщі, зокрема дітей без батьківського піклування.

  “У всьому, що стосується дітей, ми повинні діяти в їхніх найкращих інтересах. Ми вдячні Уряду Польщі за підтримку наших зусиль. Тільки разом ми можемо забезпечити найкращі умови для виховання і розвитку дітей, яких довелося евакуювати з України через російську агресію. Сьогоднішні рішення свідчать про міцне партнерство між нашими державами у соціальній сфері”, — сказала Оксана Жолнович.

  Про що домовились:

  • Спільно шукати українські родини, які тимчасово перебувають в Польщі і зможуть брати на виховання дітей, евакуйованих із інтернатів через війну. Україна поверне кожну евакуйовану дитину. Наша мета — щоб ці діти після повернення жили в сімейних формах виховання. А сьогоднішнє рішення — можливість для дітей опинитися в родинній турботі вже зараз.
  • Залучати громадян України для догляду дітей, евакуйованих із українських закладів та переселених до невеликих групових поселень у Польщі. Це дає робочі місця українцям, а діти почуватимуться спокійніше і комфортніше.

  Також поглибиться співпраця у вдосконаленні систем соціального захисту та підтримки населення і приведенні українського законодавства та політик у соціальній сфері у відповідність до стандартів Європейського Союзу.

  Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі готове стати амбасадором України під час її інтеграції в Європейський Союз та проведення реформ.