• In English
 • Україна і Німеччина мають спільні цілі розвитку енергосектору: «зелений» перехід та посилення стійкості енергосистеми, – Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 жовтня 2023 року о 20:50

  Німецько-українське енергетичне партнерство багато важить для відбудови українського енергосектору і його майбутнього розвитку на засадах «зеленого» переходу. На цьому наголосив заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков під час панельної дискусії у межах 3-го Німецько-українського енергетичного дня, який відбувся в Берліні. Участь у дискусії також взяла парламентський державний секретар у Федеральному міністерстві економіки та боротьби з кліматом Німеччини Франциска Брантнер.

  Під час виступу Ярослав Демченков наголосив, що енергетика стала другою лінією фронту у війні з росією, і ситуація на цій ділянці боротьби загострюється саме в зимовий період.

  За словами заступника Міністра, викликами цієї зими для української енергетики буде наявність достатніх потужностей генерації і передачі.

  «Нам потрібні засоби протиповітряної оборони для захисту об’єктів енергетики. Необхідно більше обладнання для швидких ремонтів і відновлення енергопостачання після обстрілів. Необхідні також заходи з розмінування, без якого енергетики не можуть повертати світло і тепло на деокупованих територіях», - зазначив він.

  Ярослав Демченков подякував Німеччині за допомогу українському енергосектору і наголосив на важливому значенні поглиблення енергетичного партнерства між країнами у процесі відновлення і відбудови.

  «У нас є чітке розуміння, яким буде майбутнє української енергетики – після відбудови вона стане більш стійкою, зеленою, і ми прискоримо «зелений» перехід. Ми не повернемося до застарілих технологій виробництва електроенергії», - наголосив заступник Міністра.

  Під час панельної дискусії учасники обговорювали кроки взаємодії між країнами - від негайних заходів до довгострокового енергетичного переходу в Україні. Крім того, спікери розглянули, як Україна, попри війну, може сприяти безпеці енергопостачання та енергетичному переходу в Європі.

  Окрім цього, учасники провели тематичну сесію на тему «Український енергетичний сектор - можливості для бізнесу в процесі відновлення».

  Німецько-український енергетичний день організовано у межах Німецько-українського енергетичного партнерства за дорученням Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) та Міністерством енергетики України за підтримки Німецького енергетичного агентства (dena) та GIZ Україна.