• In English
 • Україна допоможе Європі досягнути цілей кліматичної нейтральності, – Микола Колісник
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 грудня 2022 року о 21:13

  Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник виступив перед учасниками Будапештського кліматичного саміту. Участь у заході також взяли Клара Де Ла Торре, очільник Генерального директорату з питань клімату Європейської комісії, представники Міністерства енергетики Угорщини, енергетичних компаній (TESCO, Linde Gas, Shell International, ExxonMobil, MET Group, Boston Consulting Group (BCG), E.ON Hungaria Zrt.), міжнародних фінансових організацій (Erste Investment, United Nations Environment Programme Finance Initiative (UNEP FI), EIB, World Bank та European Climate Foundation).

  У своєму онлайн-виступі Микола Колісник наголосив, що Україна, як невід’ємна частина Європи, готова розділяти з європейськими партнерами відповідальність за наше спільне майбутнє, зокрема, досягати цілей кліматичної нейтральності.
  В планах відновлення Україна закладає критерії кліматично нейтральної економіки, за рахунок збільшення відновлювальної енергетики, відновлювальних газів та передових технологічних рішень.

  Заступник Міністра зазначив, що приєднавшись до Паризької кліматичної угоди, Україна до 2021 року змогла збільшити частку відновлюваних джерел енергії в своєму енергоміксі до майже 14%, хоча ще 10 років тому вона складала близько 4%.

  “Цей показник міг би бути й більшим, якби не війна, яку розв'язала росія проти нашої країни в 2014 році. Через війну 90% потужностей вітрової енергетики та 40% потужностей сонячної енергії в Україні було виведено з експлуатації. Сьогодні вже всі усвідомлюють, що ця варварська країна – рф – робила і продовжує робити все, щоб тримати в заручниках весь світ, в тому числі в контексті енергетичного переходу”, - наголосив він.

  Микола Колісник підкреслив, що “чиста” атомна енергетика складає близько 50% української генерації. І це також важлива складова для досягнення загальноєвропейських кліматичних цілей, зазначив він.

  Заступник Міністра наголосив, що Україна має значні поклади рідкоземельних мінералів, які необхідні для розвитку відновлювальних джерел енергії та енергетичної інфраструктури, зокрема, літію, титану, урану, цирконію, нікелю, кобальту, берилію, графіту.

  “Україна - потенційний експортер природного газу. Наші запаси складають близько 1,3 трлн куб. м. Цього вистачає і на покриття внутрішніх потреб, і на експорт. Значні перспективи розвитку біометану.  В цьому напрямі ми вже сьогодні разом з партнерами працюємо над гармонізацією стандартів та лібералізацією вимог до якості природного газу в країнах ЕС”, - додав Микола Колісник.

  “Україні є що запропонувати світу. В тому числі з точки зору кліматичної нейтральності. Ми маємо можливості. Єдине чого нам бракує – це мир. І те, наскільки швидко ми його виборемо - залежить від наших спільних зусиль”, - наголосив заступник Міністра.