• In English
 • Участь України у програмі ЄС «Copernicus» дасть поштовх до розвитку ключових галузей нашої держави, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 липня 2018 року о 17:30

  Програма ЄС дистанційного зондування землі «Copernicus» стане важливим чинником забезпечення сталого розвитку у економічній, екологічній, транспортній, енергетичній, науково-дослідницькій, безпековій та інших сферах життєдіяльності України. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час Інформаційного дня програми «Copernicus» у Києві.

  У своїй промові Віце-прем’єр-міністр зазначила, що сфера космічної діяльності є одним із розділів Діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, а також кластера 2 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, до компетенції якого відносяться питання космічної галузі. «Кожен елемент виконання нами Угоди про асоціацію повинен мати і має, я сподіваюсь, конкретний вплив на життя кожного нашого громадянина. Я переконана, що для вас сьогодні відкриються нові грані того, як Україна може користуватися тією інформацію, що буде отримана завдяки нашому приєднанню до програми «Copernicus», і в який спосіб інформація з моніторингу та дистанційного зондування Землі може бути використана для нашої економіки, екології та безпеки», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «Copernicus» є революційною програмою Європейського Союзу для спостереження та моніторингу Землі. Завдяки різноманітним технологіям – від космічних супутників до вимірювальних систем на землі, в морі та в повітрі, «Copernicus» відкрито та вільно надає оперативні дані та інформаційні сервіси у широкому спектрі областей застосування. «Я дуже сподіваюся, що участь України у цій програмі дасть поштовх до відкриття нових можливостей задля розвитку та добробуту кожного громадянина», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  На заході виступили також Голова державного космічного агентства України Павло Дегтяренко та керівник відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» представництва Європейського Союзу в Україні Йоганнес Баур.

  Павло Дегтяренко заявив, що спільний проект з «Copernicus» буде реалізовано Єврокомісією з Україною як з однією з перших країн – не членів Європейського Союзу, що забезпечить широкі можливості для використання космічних здобутків цієї програми в різноманітних сферах життєдіяльності України. «Космічною програмою України, підготовка якої наразі Державним космічним агентством завершується, передбачається, що з 2020 року Україна почне запускати по одному супутнику дистанційного зондування Землі. З таким розрахунком уже через сім, вісім років Україна матиме ефективне та працездатне сузір’я власних супутників, що дасть нам можливість бути повноправними членами міжнародних програм, у тому числі – «Copernicus», - наголосив Павло Дегтяренко.

  Своєю чергою Йоганнес Баур заявив, що Україна є важливим партнером для ЄС, адже має значний потенціал для розвитку космічної галузі. Підписання Угоди про співпрацю у рамках програми «Copernicus»  відкриває нові можливості для обох сторін. «Ця програма має надзвичайно широке коло напрямків діяльності і я переконаний, що результати спільної роботи можуть бути корисними, як державному так і приватному сектору в Україні», - підкреслив дипломат.

  Довідково

  Державне космічне агентство України та Європейська Комісія підписали Угоду про співробітництво в галузі доступу до даних і використання даних супутників «Sentinel» програми «Copernicus». Церемонія підписання Угоди відбулася 25 травня у рамках візиту делегації Державного космічного агентства України на чолі з Головою Павлом Дегтяренком до м. Брюссель (Королівство Бельгія). Укладання Угоди сприятиме налагодженню тісного співробітництва між Україною та ЄС у сфері ДЗЗ та забезпечить реалізацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Співробітництво між Україною та ЄС у сфері дистанційного зондування Землі передбачено статтею 371 Глави 8 (Космос) відповідно до якої сторони сприяють розвитку взаємовигідного співробітництва у сфері цивільних космічних досліджень та використання космічного простору, зокрема, у напрямку спостереження Землі та глобального моніторингу. Участь України у програмі «Copernicus» забезпечує виконання Плану заходів до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, в рамках якого передбачено організацію обміну даними дистанційного зондування Землі з європейськими організаціями.

  Участь України у програмі ЄС «Copernicus» дасть поштовх до розвитку ключових галузей нашої держави, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Участь України у програмі ЄС «Copernicus» дасть поштовх до розвитку ключових галузей нашої держави, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Участь України у програмі ЄС «Copernicus» дасть поштовх до розвитку ключових галузей нашої держави, – Іванна Климпуш-Цинцадзе