• In English
 • Учасники CITES СОР19 у Панамі підтримали Україну та засудили військову агресію росії

  Під час підсумкової частини 19-ї Конференції Сторін Конвенції CITES делегація України виступила із заявою, в якій звернула увагу організаторів та учасників Конференції на порушення положень CITES через російську військову агресію, недотримання рф уставу та резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

  «росія спровокувала екоцид усього живого в Україні. Війна знищує середовища проживання тисяч видів дикої фауни та флори. Багато тварин, які перебувають під загрозою зникнення CITES, у зоопарках та інших закладах загинули або отримали поранення через артилерійські та ракетні обстріли з боку російської армії», - наголосив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник під час виступу.

  За його словами, яскравим прикладом наслідків російської військової агресії для CITES стало вимушене та без належної документації вивезення з України тварин, що занесені до списків CITES. Адже війна не залишила їх господарям шансу подати заявку на дозвіл/сертифікат CITES відповідно до звичайної процедури.

  Збройні конфлікти становлять дедалі більшу загрозу реалізації стратегій боротьби зі злочинністю проти дикої природи, програм нарощування потенціалу та інших зусиль із боротьби з незаконною торгівлею дикими тваринами й рослинами.

  «Оскільки російська федерація грубо порушує Статут ООН, нехтує резолюціями Генасамблеї ООН, ми закликаємо всіляко обмежити участь російської делегації у прийнятті рішень та резолюцій CITES, а також не використовувати в роботі російську мову – мову країни, яка нищить усе живе», - акцентував Руслан Гречаник.

  Заяву делегації України підтримали представники Європейського Союзу та 27 його Договірних Сторін, США, Великобританія та Нова Зеландія.