• In English
 • У ЗС України тривають заходи щодо недопущення занесення і поширення серед особового складу коронавірусної інфекції COVID-19
  Міністерство оборони України, опубліковано 03 березня 2020 року о 19:17

  У Збройних Силах України тривають заходи щодо недопущення занесення і поширення серед особового складу хвороби спричиненої коронавірусом COVID-19

  Контроль за їх виконанням здійснює робоча група під керівництвом командувача Медичних сил Збройних Сил України.

  Станом на початок березня 2020 року здійснюється постійний моніторинг інфекційних захворювань серед особового складу Збройних Сил України, а також санітарно-просвітницька робота щодо основних принципів зниження загального ризику захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції.

  До кожної військової частини (у т.ч. тих, що виконують завдання за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил) доведено порядок дій (алгоритм) щодо недопущення занесення і поширення випадків захворювань ГРЗ спричиненої коронавірусом COVID-19.

  В усіх Військово-медичних клінічних центрах та військових госпіталях за участю фахівців Служби превентивної медицини відбулися практичні заняття щодо особливостей функціонування лікувального закладу в умовах суворого протиепідемічного режиму, при виявлені хворого з підозрою на особливо небезпечні інфекційні захворювання, в тому числі гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19.

  Для медичного персоналу створено запас медико-санітарного, господарчого майна, дезінфекційних, необхідних лікарських засобів та засобів індивідуального захисту (одноразові маски, халати, спеціальні костюми, респіратори тощо), який за потреби оновлюватиметься.

  Визначені санітарні транспортні засоби для перевезення особового складу Збройних Сил України з підозрою на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, шляхи евакуації пацієнтів і особливості евакуаційних заходів, а також обсерваційні зони при можливому масовому надходженні військовослужбовців, що мали контакт з інфікованими особами.

  Усі заходи здійснюються у взаємодії з Міністерством охорони здоров’я.