• In English
 • У забезпеченні стійких темпів економічного зростання на рівні 4 - 5% ВВП – акцент на інфраструктуру і внутрішній ринок
  Міністерство економіки України, опубліковано 21 липня 2021 року о 18:16

  Про ключові кроки реалізації економічної стратегії розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко у статті «Ключові завдання для економічного зростання України» для LB.ua.

  «Рівень доходів населення України є вдвічі нижчим порівняно з географічними сусідами. Маючи колосальний та якісний трудовий потенціал, велику територію, великий індустріальний сектор, Україна має змогу сформувати потужний внутрішній ринок з достойними зарплатами, що буде підтримувати внутрішній попит», - прокоментував Олексій Любченко.

  Серед ключових першочергових заходів:

  · Експансійна фіскальна політика з акцентом на підтримку інфраструктурних проектів та здешевлення кредитування пріоритетних галузей.

  · М’яка монетарна політика з акцентом на застосування інструментів цільового рефінансування банківських позик. Облікова ставка повинна зберігатися нижче нейтральної до появи стійких темпів зростання на рівні 4-5 % ВВП.

  · Підтримка виробництв, які передбачають локалізацію технологічних процесів на території України.

  · Здоровий протекціонізм у сферах, які пов’язані з переробкою сировинної продукції, що добувається чи виробляється в Україні.

  · Постійно діючий інститут здешевлення вартості кредитування цільових інвестиційних проектів (включаючи підтримку МСБ та іпотечного кредитування).

  · Розвиток механізмів залучення коштів населення в інвестиційні проекти за участі держави.