• In English
 • У вітчизняних виробників достатньо потенціалу, щоб максимально забезпечити локальне виробництво протиепідеміологічних засобів, - Ігор Кузін
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 березня 2020 року о 19:34

  Станом на теперішню годину, Центром громадського здоров'я України досліджено всього 50 зразків на наявність у людей коронавірусної інфекції, ще три зразки перебувають на дослідженні. При дослідженнях тільки три зразки дали позитивний результат, тобто в Україні є тільки три підтверджених випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. Про це під час брифінгу в Будинку Уряду повідомив в. о. директора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін.

  За словами Ігоря Кузіна, сьогодні на засіданні РНБО прийнято рішення про максимальну стимуляцію українських виробників стосовно постачання протиепідеміологічних засобів для швидкого наповнення аптечних полиць медичними масками. 

  «У вітчизняних виробників достатньо потенціалу, щоб максимально забезпечити локальне виробництво для покриття великої кількості потреб. Це близько 5 млн масок на місяць лише від одного виробника», - повідомив він.

  Ігор Кузін додав, що також поставлено завдання про вжиття термінових заходів і забезпечення протягом одного тижня пунктів пропуску через кордон достатньою кількістю швидких тестів для оперативного тестування осіб, які в'їжджають в Україну. Так само для інфекційних і інтенсивних лікарень. 

  На завершення він закликав громадян бути відповідальними за своє здоров'я і звертатись до сімейних лікарів, якщо з'явилися ознаки захворювання.