• In English
 • У відомчих медзакладах надаватимуть сучасну доказову реабілітаційну допомогу
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 31 березня 2023 року о 09:59

  Кабінет Міністрів України доручив відомствам активізувати роботу з організації надання реабілітаційної допомоги у підпорядкованих закладах охорони здоров’я за підходами, які запровадило Міністерство охорони здоров'я через програму медичних гарантій. Це дозволить покращити доступ до якісної реабілітаційної допомоги в Україні.

  «Більше року в Україні триває повномасштабна війна. З кожним днем попит на реабілітаційні послуги зростає і медична система має оперативно реагувати на цей запит. Наше завдання – зробити все, аби пацієнти мали можливість отримували якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу. В тому числі і в сфері реабілітації. Запровадження доказових підходів у відомчих закладів дозволить значною мірою розширити доступ українців до реабілітації у сфері охорони здоров'я. Маємо працювати разом, об'єднавши потужності всіх відомств, аби досягнути максимального результату», – зазначив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

  У відомчих лікувальних закладах, підпорядкованих Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Мін’юсту, Мінмолодьспорту, ДСНС, Держприкордонслужбі, Національній гвардії України, Держспецзв’язку, Державному управлінню справами, Національній академії медичних наук України, Національній академії наук України будуть утворені мультидисциплінарні реабілітаційні команди, створені реабілітаційні відділення. Ці рішення дозволять забезпечити надання реабілітаційної допомоги високого обсягу (три та більше години на добу або 15 годин реабілітації на тиждень та більше на особу) у реабілітаційних відділеннях таких медзакладів. 

  У відомчих медзакладах, де надається допомога пацієнтам із черепно-мозковими, спинно-мозковими, скелетними, опіковими травмами, та які не мають окремого відділення для надання стаціонарної реабілітаційної допомоги, будуть введені штатні посади фахівців з реабілітації. Вони надаватимуть реабілітаційну допомогу протягом гострого реабілітаційного періоду, що дозволить запобігти виникненню ускладнень від знерухомлення (пролежні, застійні пневмонії тощо) у пацієнтів.

  Заклади, які мають реабілітаційне відділення або підпорядкований підрозділ, надаватимуть реабілітаційну допомогу і протягом післягострого реабілітаційного періоду. 

  Індивідуальні реабілітаційні плани та електронні записи з реабілітації будуть вестися в електронній системі охорони здоров’я із дотриманням  Класифікатору функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, розробленого відповідно до Міжнародної класифікації.