• In English
 • У вересні у Львові - Молодіжній столиці України -2018 - відбудеться Всеукраїнський форум
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 25 червня 2018 року о 15:09

   6-7 вересня у Львові проходитиме перший Всеукраїнський форум «Молодіжна столиця України». Захід анонсували під час прес-конференції в Українського кризовому медіа-центрі.

  Учасниками прес-конференції стали  заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема,  міський голова Львова Андрій Садовий, студентський мер Львова Олександр Николяк, голова Львівського осередку «Пласта» Матвій Дух і  голова Львівської молодіжної ради Наталія Шевчук.

  Як зазначив Олександр Ярема, Форум  планується як  майданчик, на котрий будуть запрошені молоді люди, представники органів місцевого самоврядування з різних регіонів України, у першу чергу тих міст, які долучились до конкурсу «Молодіжна столиця України - 2018».

  «Форум має стати фабрикою ідей, інновацій, думок про те, яким чином має розвиватись молодіжна політика у містах.  А також  яким чином має відбуватись взаємодія органів місцевого самоврядування та молоді, яким чином молоді люди можуть включатись у процеси прийняття рішень і ставати агентами змін, активними учасниками тих процесів, які відбуваються в містах вже сьогодні», –  наголосив заступник Міністра.

  «Ми повинні працювати і вчити тих людей, які будуть завтра керувати країною і брати відповідальність за цю країну, - зауважив Андрій Садовий. - Для нас важливо, щоб молодь мала успіх, бачила себе у цій країні і будувала свою країну. І цей форум стане для молоді чудовим майданчиком».

  За словами Олександра Николяка, перед початком підготовки до форуму було проведено масштабне дослідження серед української молоді, щоб визначити її запити і очікування. «Ми зрозуміли, що працевлаштування, освіта і міграція – це найактуальніші теми для молоді. 89% респондентів відповіли, що працевлаштування – це найбільш актуальна тематика для них на сьогодні», – зазначив студентський мер.

  Відповідно під час форуму обговорюватимуть три теми: працевлаштування, міграція та освіта.  У рамках кожної теми працюватиме по п'ять робочих груп, які створюватимуть інструменти для залучення молоді до державотворчих процесів. «Протягом двох днів ми очікуємо понад 500 згенерованих ідей, більше 100 презентацій та виступів», - додав Матвій Дух.

  На форумі працюватиме чотири локації: головна сцена, історії успіху, творча зона та надихаюча зона.

  Долучитись до позачергової генеральної асамблеї Національної молодіжної ради України запросила Наталія Шевчук. Вона запропонувала взяти участь  у  робочих групах , щоб виводити рівень молодіжної політики в Україні на новий якісний рівень і піднімати актуальні питання молодіжної політики на локальному рівні в умовах децентралізації.

  Нагадаємо, у листопаді 2017 року в Україні стартував національний конкурс «Молодіжна столиця України», ініціаторами якого виступили Міністерство молоді та спорту, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України.

  Основною метою конкурсу є активізація співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяння створенню комфортних умов для розвитку молоді в містах України.

  Починаючи з 2017 року, цей конкурс проводитиметься в Україні щороку. На ньому визначатиметься найкраще місто країни для проживання та розвитку молоді. Молодіжною столицею України 2018 року було обрано місто Львів.