• In English
 • У вересні стартують тренінги з інноваційної діяльності
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 07 серпня 2018 року о 15:25

  З 28 вересня 2018 року починаються тренінги з трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю, долучитися до яких може кожен охочий. Тренінги розроблені Міністерством освіти і науки та ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» за підтримки Національної академії наук.

  «Ми не ставимо жодних обмежень щодо того, хто може проходити курс, і запрошуємо взяти участь у ньому всіх, кому це може бути цікаво. Звісно, найбільш корисним він буде для науковців та винахідників, представників вишів, а також стартаперів», – розповіла генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка. 

  Вона відзначила, що серед лекторів будуть різні представники інноваційної сфери – як самі науковці, що змогли успішно реалізувати свої винаходи, так і відомі експерти від бізнесу, венчурних фондів, R&D компаній.

  «Щоб забезпечити роботу справді фахових та досвідчених спікерів, нам довелося зробити навчання платним, однак я хочу підкреслити, що його вартість є мінімальною. У ціну закладено лише витрати на роботу лекторів та комунальні послуги. Всі інші питання були забезпечені фахівцями МОН та УкрІНТЕІ», – повідомила очільник директорату.

  Курс складатиметься з 2 блоків по 52 академічні години. Він поєднуватиме і очне, і заочне (он-лайн) навчання. Заняття проводитимуть раз на тиждень.

  Пройти можна буде як обидва блоки, так і один з них. Загальна вартість становитиме 2,5 тис. грн, а за один блок – 1,3 тис. грн.

  У першому блоці розглядатимуть такі теми:

  • Діяльність підрозділів з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності закладів вищої освіти (ЗВО) та наукових установ (НУ). Політика у сфері охорони інтелектуальної власності та трансферу технологій ЗВО і НУ. Технологічний аудит.
  • Міжнародні інструменти трансферу технологій.
  • Оцінка вартості та облік об’єктів права інтелектуальної власності.
  • Розпорядження майновими правами інтелектуальної власності  у ЗВО та НУ. Захист прав інтелектуальної власності.

  Другий блок включатиме:

  • Маркетингові, патентні та патентно-кон’юнктурні дослідження об’єктів права інтелектуальної власності.
  • Розробка бізнес-плану з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності. Взаємодія з потенційними інвесторами.
  • Способи та основні етапи комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності.
  • Інноваційна інфраструктура. Академічне підприємництво.

  Після проходження курсу його слухачі зможуть готувати бізнес-плани з комерціалізації своїх розробок, оцінювати їх ринкову вартість, визначати межі роялті, проводити маркетингові дослідження тощо. Отримання відповідних знань буде підтверджено сертифікатами.

  Дізнатися більше інформації про курс та умови участі можна за посиланням.