У центрі Васильківської об’єднаної громади під соціальне житло реконструювали 10-квартирний будинок. Ключі від нових осель отримали вже вісім сімей молодих лікарів. Головний мотив – закріпити молодь на селі. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, відкрила для громад Дніпропетровщини більше можливостей. Вони отримують додаткові кошти на розвиток своїх територій. Про нову якість життя на селі свідчать ремонт доріг, реконструкція шкіл, будівництво дитсадків, зведення соціального житла. Зокрема, у селищі Васильківка для молодих медиків реконструювали обласним коштом багатоквартирний будинок. Перші родини вже отримали ключі», – зазначив Валентин Резніченко.
Під соціальне житло реконструювали колишню молочну кухню. Вона простояла в занедбаному стані на території районної лікарні не один десяток років.
«Завдяки обласній владі нам вдалося привести будівлю до ладу і вдихнути в неї друге життя, – зауважив голова Васильківської ОТГ Сергій Павліченко. – Тепер маємо можливість надати молодим докторам комфортні умови для життя. Тож, сподіваємося, люди не шукатимуть кращої долі деінде, а залюбки працюватимуть на благо громади».
У домі облаштували сім двокімнатних та три однокімнатні квартири, у яких житимуть молоді сімейні лікарі. Ключі від омріяного житла вже отримали вісім родин. Ще дві квартири чекають на своїх господарів.
Серед новоселів – Сергій Горобчук.
«Квартира простора, просто шикарна. Мені дуже подобається. Буду в ній мешкати разом з дружиною. А там і діточки з’являться, – посміхнувся чоловік. – Наразі квартирне питання нагальне для молодого фахівця. Якщо жити ніде, то й з роботою не складається. А якщо дах над головою є, то працювати можна й в селі».
З ним по сусідству проживатиме лікар Ігор Філіпчук.
«Торік переїхав з родиною з Новомосковського району до Васильківки й влаштувався до місцевого Центру первинної медико-санітарної допомоги. Довгий час житло винаймав. Аж одного разу запропонували двокімнатну квартиру в реконструйованому будинку. Це така рідкість в наш час, тому емоції словами не передати», – поділився медик.
У квартирах усе зроблено «під ключ»: від лінолеуму до сантехніки. Для обігріву – індивідуальне опалення. На прибудинковій території провели благоустрій та облаштували дитячий майданчик.
«У 10 комфортабельних квартирах є все необхідне для життя: газова плита, раковина, ванна, стіни облицьовані плиткою, прокладена електропроводка. Як-то кажуть, заходь і живи», – розказала головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Швайка.
Кому дістануться квартири, вирішувала сесія районної ради. Щоб житло перейшло у власність медиків, їм доведеться попрацювати на користь громади не менше 10 років. До тих пір помешкання вважатиметься відомчим.
«Тепер молоді фахівці зацікавлені зоставатися працювати в сільській місцевості. Неозброєним оком видно, що громада починає жити по-справжньому, і вже ніхто не скаже, що село вмирає. Це ще один із проявів реформи децентралізації, яка зараз крокує Україною. І в цьому плані Дніпропетровщина є показовим прикладом для всієї країни», – акцентував перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.
Реконструкція двоповерхового будинку на 12 сімей завершується у Вербуватівці Юр’ївського району.
Сучасну дев’ятиповерхову будівлю для «черговиків» зводять у Слобожанському.