• In English
 • У трьох закладах вищої освіти України засновано Енерго-інноваційні хаби

  Завдяки підтримці Уряду Німеччини, зокрема GIZ, в Україні створено та успішно діють перші Енерго-інноваційні хаби.

  Базою для них стали три заклади вищої освіти, а саме:

  • Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова;
  • Придніпровська державна академія будівництва та архітектури;
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

  Презентація відбулася на Всеукраїнському форумі з енергоефективності в освіті та науці, ініційованому Держенергоефективності наприкінці 2021 року у Львові.

  Енерго-інноваційні хаби стають драйверами розвитку освіти і науки в сфері енергоефективності. Це платформи для навчання, практичних занять, підвищення кваліфікації, демонстрації новітніх технологій в сфері енергоефективності.

  Аспіранти і студенти в рамках хабів отримують консультації іноземних фахівців з питань енергоефективного будівництва та термомодернізації.

  Хаби стали місцем пілотування навчальних матеріалів для курсів та короткострокових програм у сфері енергоефективного будівництва. Розроблені за підтримки GIZ курси стали частиною освітніх програм університетів, а також закладів професійно-технічної освіти.

  «Наша ціль - допомогти молоді сформувати ті компетенції, які потрібні роботодавцям у сфері енергоефективності. Тому нашими партнерами є університети, заклади професійно-технічної освіти та центри професійної освіти Державної служби зайнятості», - повідомила Ірина Юр’єва, керівник компоненту «Професійні кваліфікації» Проекту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні».