• In English
 • У травні через Prozorro оголосили закупівель більше ніж на 128 млрд грн, - Надія Бігун
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 червня 2024 року о 15:47

  Протягом травня 7,3 тисячі публічних замовників оголосили закупівлі через систему Prozorro на 128,3 млрд грн. Це на 63% більше, ніж у квітні, коли було оголошено закупівлі на 78,5 млрд грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

  «Розвиток системи публічних закупівель зараз іде двома основними напрямками. По-перше, ми намагаємось максимально підвищити прозорість та ефективність оборонних закупівель. І той факт, що 90% від очікуваної вартості харчових продуктів для потреб ЗСУ на друге півріччя 2024 року припали на закупівлі ДП «Державний оператор тилу», демонструє, що наші зусилля дають результати.

  Другий важливий елемент нашої роботи — це стимулювання розвитку економіки, яку ми реалізуємо через програму  підтримки українських виробників «Зроблено в Україні». Закупівлі у локальних виробників — це гроші в розвиток нашої економіки, це робочі місця і зарплати нашим людям, це податки, коштом яких ми маємо ресурс для забезпечення наших сил безпеки та оборони. Тому всі публічні закупівлі, в тому числі для потреб ЗСУ, мають здійснюватися максимально з залученням локальних виробників», — наголосила Надія Бігун.

  За її словами, всього у травні замовники оголосили в Prozorro майже 38,9 тис. закупівель. Найбільші витрати запланували спрямувати на закупівлю харчів (24,5 млрд грн), продовження будівництва станції метро «Виноградар» у Києві (14 млрд грн), дорожні роботи (13,4 млрд грн), ремонт та реконструкцію будівель (7,5 млрд грн) та закупівлі електричної енергії (5,7 млрд грн). 

  Минулого місяця через Prozorro уклали 28,3 тис. договорів на 72,2 млрд грн, заощадивши у торгах 8,3 млрд грн.