• In English
 • У Сумській лікарні змонтовано сучасний ангіограф і невдовзі розпочне роботу кабінет ангіографії
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 06 жовтня 2022 року о 16:09

  На базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради змонтовано сучасний ангіограф для кабінету ангіографії. Ангіографічне обладнання придбане завдяки закупівлі Міністерства охорони здоров’я України. 

  Поява новітнього апарату відкриває нові можливості для роботи Центру цереброваскулярної та серцево-судинної патології, до якого входить: відділення інтервенційної кардіології та інтенсивної терапії, нейрохірургічне відділення, відділення неврології з палатами інтенсивної терапії та реабілітаційне відділення.

  На сьогодні міський Центр цереброваскулярної та серцево-судинної патології – це єдине місце в м. Суми, де є можливість проводити ендоваскулярні та нейрохірургічні втручання у разі інфарктів та інсультів. Крім того, у центрі проводять оперативні втручання на головному та спинному мозку відкритим та ендоскопічним доступами, а також системний тромболізис у разі інфарктів та ішемічних інсультів в межах терапевтичного вікна.

  Ангіографічне обладнання дозволяє обстежувати та лікувати патології судин різних органів і систем, а також визначає місце звуження, закупорки або ж розширення судини, наявність внутрішньої кровотечі, поширення пухлинного процесу та інші процеси та хвороби, які виявити іншим шляхом не вдається.

  Окрім того, новітнє обладнання дає можливість оперативно та достовірно діагностувати захворювання серцево-судинної системи людини, тож допоможе кардіологам та нейрохірургам максимально оперативно надавати медичну допомогу у випадку інсульту чи інфаркту міокарда. Завдяки такому апарату можна буде здійснювати всі види ендоваскулярних втручань, а отже – зменшити летальність від серцево-судинних патологій.

  Важливо, що команда медиків лікарні вже пройшла спеціалізоване навчання та готова працювати на новому обладнанні. Відповідні документи на ліцензування подані до Державної інспекції ядерного регулювання України.

  Нагадуємо, що у 2021 році ДП «Медичні закупівлі України» на замовлення Міністерства охорони здоров’я закупило 24 стаціонарні цифрові ангіографічні рентгенівські системи на 210 млн грн. Постачання, монтаж та налагоджування медичного обладнання у заклади охорони здоров’я України триває навіть під час повномасштабної війни.