• In English
 • У Сумах відкрили новий реперфузійний центр
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 05 квітня 2019 року о 13:07

  У рамках урядової програми відкрили ще один реперфузійний центр, де пацієнти з інфарктом та інсультом можуть отримати допомогу цілодобово.

  Новий реперфузійний центр відкрили 3 квітня на базі Сумської обласної клінічної лікарні. Завдяки зусиллям місцевої влади в центрі зробили ремонт та створили всі умови для встановлення ангіографу, закупленого на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджету. Ангіограф - це високоточне та сучасне обладнання, яке дозволяє визначити, де саме у судинах порушений кровообіг. Центр працює 24/7/365 і є 41 в мережі реперфузійних центрів, яку розбудовують Уряд та МОЗ України для принципової зміни системи надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда.

  Нагадаємо, пацієнти з гострим інфарктом міокарда у критичному стані отримують необхідну допомогу безоплатно, адже держава повністю покриває потребу в стент-системах для пацієнтів, які потребують негайного стентування.

  Завдяки зусиллям Уряду, Міністерства та місцевої влади  смертність в реперфузійних центрах є втричі нижчою  ніж середній показник в цілому по Україні (4,7% проти 12,3% відповідно).