• In English
 • У системі МВС 24,5% жінок захищають громадян та надають якісний правоохоронний сервіс
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 07 березня 2019 року о 12:57

  У системі МВС працює 24,5% жінок. Кожного дня вони одягають форму, виходять на чергування, аби наш світ став кращим, добрішим і безпечнішим. Про це сьогодні повідомила заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

  «На сьогодні у системі МВС України працює 24,5% жінок – понад 70 тисяч жінок щодня забезпечують порядок, гарантують захист та надають якісний державний сервіс. З них близько 8 тисяч працюють у ДСНС, 4 тисячі служать у лавах Нацгвардії, а на захисті рубежів кордонів України стоїть 11 тисяч жінок. Кожна жінка має рівні права та можливості доступу до навчання, до вибору професії, а також до кар’єрного розвитку. Будь завжди вільною у своєму виборі та втілюй всі свої мрії», – зазначила Тетяна Ковальчук.

  Включення до державної політики гендерних питань – загальносвітовий тренд, не тільки український.

  Професія водолаза була в списку заборонених для жінок, але час змінюється. Оксана Чехместренко – перша жінка-водолаз у ДСНС. Оксана пірнає під лід, коли на вулиці мінус, на собі носить до 40 кілограмів спорядження. У свої 30 жінка виховує трьох дітей, тричі на тиждень займається боротьбою, але головне – нарешті здійснила мрію свого життя.

  Марія Шкурат – психолог за фахом, тому зацікавилася зануренням на глибину з професійної точки зору. Однак це захопило її – і тепер вона також водолаз-рятувальник.

  Світлана Коломієць – начальник відділу організації кінологічної діяльності Нацполіції, єдина жінка-керівник підрозділу у складі кримінальної поліції.

  ДСНС може пишатися і першою жінкою-рятувальником від хімічних заражень.

  Юлія Чернева раніше працювала в банку, а тепер буде збирати розлиту ртуть і виявляти шкідливі речовини в повітрі.

  Ще один доказ тому, що жінки надають якісний правоохоронний сервіс – Катерина Павліченко. Дівчина – заступник начальника Департаменту патрульної поліції НПУ, голова Української асоціації працівниць правоохоронних органів.

  Жінка на службі – це завжди делікатний підхід до вирішення будь-яких питань.