• In English
 • У штаб-квартирі НАТО обговорено Оцінку участі України у Процесі планування та оцінки сил та погоджено новий пакет Цілей партнерства
  Міністерство оборони України, опубліковано 15 травня 2018 року о 10:02

  14 травня у штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Комітету з партнерств та колективної безпеки з Україною у форматі Процесу планування та оцінки сил (ППОС).

  У заході взяла участь делегація представників органів державної влади України на чолі з заступником Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенантом Анатолієм Петренком.

  Під час засідання сторони обговорили стан досягнення Цілей партнерства у рамках участі України у ППОС, основні питання оборонної та безпекової політики, стан та перспективи розвитку складових сектору безпеки і оборони України, фінансові та економічні аспекти, участь у миротворчих операціях. Також сторонами було обговорено та узагальнено пропозиції до оновленого пакета Цілей партнерства на наступний цикл ППОС на 2018-2019 роки.

  Учасники засідання наголосили на важливості посилення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями, прозорості та підзвітності в діяльності складових сектору безпеки і оборони, впровадження стандартів НАТО, а також підтвердили готовність країн-членів Альянсу всебічно сприяти реалізації завдань реформування оборонної та безпекової сфер нашої держави.

   Довідково

   ППОС є ключовим механізмом досягнення взаємосумісності визначених сил та засобів країн-партнерів з військовими формуваннями країн-членів Альянсу для спільної участі в операціях з врегулювання кризових ситуацій. Також він визначає завдання реформування безпекового та оборонного сектору відповідно до євроатлантичних стандартів.