• In English
 • У Сеулі завершилося 4-те засідання Міжурядової українсько-корейської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва

  Сьогодні, 24 квітня, у м. Сеул (Республіка Корея) завершилося 4-те засідання Міжурядової українсько-корейської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва під співголовуванням першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова та заступника Міністра закордонних справ Республіки Корея з економічних питань Юн Канґ-Хьона.

  Учасники засідання обговорили співробітництво України та Кореї у торгівлі, промисловості, енергетиці, інфраструктурі, сільському господарстві, науці та технологіях, регуляторній сфері та інших галузях.

  Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розповів, що Україна готова стати надійним та серйозним гравцем у глобальних ланцюгах створення доданої вартості та зацікавлена у розвитку взаємовигідних торгово-економічних зв’язків з Кореєю, як одним з дуже цікавих та перспективних для українського бізнесу ринку.

  “Високотехнологічне виробництво та модернізація промисловості за допомогою цифрових технологій, масштаб і темп цифрових трансформацій є одним з головних пріоритетів діяльності Уряду України. В Україні є всі умови для здійснення інноваційного прориву та розвитку цифрової економіки, щоб перейти на більш високий технологічний рівень розвитку”, - наголосив Максим Нефьодов.

  Він також підкреслив стратегічну вигідність використання транзитного потенціалу України. Зокрема, розташування України вкрай вигідне для корейського бізнесу з точки зору поставок готової продукції на європейський ринок.

  «Говорячи про Україну, ми не говоримо лише про офіційний Київ, мова йде про регіони нашої країни у широкому розумінні: Львів – це інновації та ІТ-сфера. Харків – потужний індустріальний центр. Дніпро – промисловий гігант та центр ракетобудування», - зазначив Максим Нефьодов.

  Він також наголосив, що за результатами 2017 року товарообіг між Україною та Республікою Корея становив лише $630 млн, але при поєднанні спільних ініціатив для розвитку бізнесу можливо досягнути показників рівня 2012 року, а саме обсягу двосторонньої торгівлі – $1,5 млрд.

  «Сподіваюся, що сьогоднішнє засідання та досягнуті під час його проведення домовленості нададуть нового позитивного імпульсу нашому взаємовигідному співробітництву й будуть виконані належним чином, що слугуватиме подальшій розбудові двостороннього співробітництва на благо наших країн», - наголосив Максим Нефьодов.

  Він повідомив про налаштованість до співпраці в сфері агробізнесу, у якій вже існує багато історій успіху спільної роботи; у сфері промисловості, зокрема спільне виробництво транспортних засобів; налагодження співпраці у сфері залізничного машинобудування з Кореєю. Не менш цікавими є перспективи у туристичній сфері, зокрема започаткована діяльність Українсько-корейської робочої групи з питань туризму та запланована участь у двосторонніх туристичних заходах.

  За підсумками засідання Міжурядової українсько-корейської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва підписаний спільний протокол.

  Довідково

  У жовтні 2008 року Уряди Україна та Республіки Корея підписали Угоду про перетворення Спільного комітету з торгівлі в Міжурядову комісію з питань торговельно-економічного співробітництва (ратифіковано ВРУ у грудні 2009 року). Було проведено 4 засідання Міжурядової комісії та два Українсько-корейських форуми з економічного співробітництва, зокрема, останній – в Києві 2 жовтня 2016 року.