• In English
 • У регіонах України розпочались візити лікарів до місць проживання переміщених осіб
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 14 квітня 2022 року о 15:46

  У Полтавській, Тернопільській та Рівненській областях сімейні лікарі та педіатри за участі фахівців центрів контролю та профілактики хвороб проводять огляди людей, які вимушено покинули свої домівки через війну.

  Зокрема, під час візитів фахівці проводять вакцинацію проти COVID-19 та інших інфекційних хвороб, інформують людей про необхідність щеплень, наявність вакцин.

  Окремо увага надається роз’яснювальній роботі серед батьків щодо необхідності і можливості вакцинації дітей відповідно до Національного календаря щеплень. 

  Фахівці також надають інформацію про першочергові дії у разі виникнення загроз біологічного, хімічного та радіологічного характеру.

  Під час оглядів вимушено переміщених осіб лікарі також проводять тестування на COVID-19 швидкими тестами на антиген.

  Лише у квітні у Полтавській області вже було здійснено 5 таких виїздів робочої групи. Медичні фахівці мали можливість поспілкуватися з людьми, відповісти на їхні запитання та надати відповідні послуги. Окрім вакцинації від COVID-19, також були проведені щеплення від правця, дифтерії, поліомієліту. Загалом лікарі оглянули понад 400 дорослих та дітей. Перші візити також вже проведені у Тернопільській та Рівненській областях. На черзі – Чернівецька та Кіровоградська області. 

  Проект втілюється міжнародною організацією РАТН у рамках реалізації відповідного компонента проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».