• In English
 • У регіонах стартують відбіркові змагання Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine – вони триватимуть до листопада
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 24 жовтня 2019 року о 16:53

  У регіонах України з жовтня до листопада проходитимуть відбіркові змагання Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine, організатором якого, зокрема, є Міністерство освіти і науки. Вперше він проходитиме за єдиним Положенням, а також матиме удвічі більший перелік компетентностей для оцінки учасників. Старт регіонального відбору почався сьогодні, 24 жовтня 2019 року, в Запоріжжі. 

  “Окрім того, що цього року ми суттєво розширили перелік компетентностей для конкурсу до 17, вперше на його організацію виділені реальні кошти – півмільйона гривень. У такий спосіб ми хочемо досягти двох цілей. По-перше, завдяки більшій кількості конкурсних професій якомога більше молодих фахівців з професійною освітою зможуть долучитися до ініціативи. По-друге, крім фінансової підтримки роботодавців, залучення додаткових коштів дозволить підтримати формат конкурсу на сучасному рівні. Зараз на місцях розпочинаються відбіркові змагання, і ми вдячні усім закладам, учням та їхнім наставникам, які вирішать поборотися за участь у фіналі у найближчий місяць”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

  Зараз області самостійно визначають графік відбіркового етапу, а також компетентності, за якими змагатимуться учасники. Наприклад, у Запоріжжі відбір проходить за 9 компетентностями: зварювальні роботи; кондитерське мистецтво; кулінарне мистецтво; токарні роботи; електромонтажні роботи; слюсарні роботи; кладка цегли; підйом та транспортування вантажів; експлуатація та обслуговування залізничного транспорту.

  Далі у фіналі, який відбудеться у квітні-травні 2020 року, учасників за усіма компетентностями об'єднають на одній платформі, де вони змагатимуться з переможцями з інших регіонів. Оцінювати їхні вміння будуть експерти кожної окремої галузі. Традиційно до складу журі також увійдуть представники бізнесу і масштабних підприємств.

  Важливо, що конкурс проводиться в Україні вже чотири роки поспіль. За цей час змагання проводилися за різною кількістю компетентностей: 2016 року їх було 9, 2017 року – 8, 2018 року – 7, 2019 року – 17. Ознайомитися з повним переліком компетентностей, за якими проходить конкурс цьогоріч, можна тут.

  Нагадаємо, що у 2019 році до закладів професійної освіти зараховано 104 384 вступники.