• In English
 • У рамках Меліоративного форуму обговорили впровадження комплексної реформи у секторі гідротехнічної меліорації України

  Сьогодні, 28 вересня 2022 року за ініціативи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО відбувся Меліоративний форум «Комплексна реформа в секторі гідротехнічної меліорації України» спільно з Комітетом ВРУ з питань аграрної та земельної політики та Міністерством аграрної політики та продовольства України, який відвідало понад 500 учасників онлайн, серед яких агровиробники, представники громад та водокористувачі.

  У рамках Форуму відбувся круглий стіл парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики, який був присвячений законодавчим та урядовим ініціативам у сфері гідротехнічної меліорації та реалізації її реформування.

  У результаті круглого столу учасники ухвалили Резолюцію, якою підтримують ухвалення законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності (від 21.07.2022 реєстр. № 7577). Крім того, учасники звернулися до парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики з пропозицією розглянути та рекомендувати ухвалити законопроект про внесення змін до статті 133 Податкового кодексу України щодо особливостей неприбуткового статусу організацій водокористувачів (реєстр. № 5203 від 04.03.2021). У резолюції також міститься пропозиція до Кабінету Міністрів України прискорити передачу всіх меліоративних систем, включаючи канали державного значення, із сфери управління Державного агентства водних ресурсів до сфери управління Державного агентства меліорації та рибного господарства та завершити її у 2022 році.

  «Із 2015 року Уряд України у співпраці зі Світовим банком та за підтримки USAID спільно підготували Стратегію зрошення та дренажу в Україні, яка була схвалена постановою Кабінету Міністрів України в 2019 році та наразі успішно впроваджується. Військова агресія росії проти України не вплинула на наше прагнення розвивати гідротехнічну меліорацію та розвивати країну. Адже аграрна галузь разом із військово-промисловим комплексом є ключовими для української економіки», – акцентував Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

  Він нагадав, що відновлення меліоративних систем йде першим номером серед загальнонаціональних проектів Плану відновлення України за напрямом «Нова аграрна політика», який було представлено на Міжнародній конференції з питань відновлення України в Лугано. У межах цього Плану заплановано відновити зрошення на площі 1 млн гектарів, і осушення на 500 тис. гектарів. Загальна сума проекту – $ 4 млрд.

  Детальніше – на сайті Мінагрополітики