Для того, щоб покращити умови несення служби українських рятувальників та загалом підвищити ефективність функціонування сил цивільного захисту в Україні, в ДСНС триває технічне переоснащення підрозділів сучасною технікою.
За кошти державного бюджету автопарки надзвичайників з усієї країни поповнюються новими пожежно-рятувальними автомобілями на базі шасі МАЗ та іншим аварійно-рятувальним обладнанням.
Так, наприкінці січня за участю заступника Голови ДСНС України Руслана Білошицького на Київщині відбулася урочиста церемонія передачі нового сучасного пожежно-рятувального автомобіля місцевим рятувальникам.
За декілька днів вже на Тернопільщині заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Кудін вручав ключі від чотирьох новеньких МАЗів рятувальникам області.
12 лютого рятувальники 1-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Перечин Закарпатської області також отримали новий пожежний автомобіль, що був придбаний за кошти державного бюджету.
Вже наступного дня, 13 лютого, сучасний пожежно-рятувальний автомобіль на базі шасі МАЗ отримали рятувальники Бобровицького районного відділу Управління ДСНС України у Чернігівській області.
Цього ж дня одразу п'ять одиниць аналогічної техніки передали на озброєння рятувальникам Львівщини. Урочиста церемонія передачі пожежно-рятувальних автомобілів відбулася поблизу селища Плав’є Сколівського району за участю керівництва області.
Крім того, технічне переоснащення територіальних підрозділів Служби не обмежуються одними лише пожежно-рятувальними автомобілями. Нагадаємо, що загалом у 2017 році для забезпечення органів управління та аварійно-рятувальних і пожежно-рятувальних формувань новою технікою було виділено 740,8 млн гривень. Окрім 130 одиниць пожежно-рятувальної техніки, така сума дозволила закупити 2 піротехнічні машини важкого типу, 5 одиниць інженерної техніки та вперше здійснено закупівлю 4 сідельних тягачів з напівпричіпами-ваговозами для транспортування важкої інженерної техніки до оборонних рубежів у зоні проведення АТО та 8 піротехнічних машин легкого типу.
У новому році — нові виклики і завдання. А зважаючи на те, що фінансування Держслужби з надзвичайних ситуацій останнім часом набуло позитивної динаміки до збільшення, можна з упевненістю сказати, що ці завдання цілком реально виконати. І невдовзі автопарк кожного підрозділу поповниться новою сучасною технікою.