• In English
 • У Програмі медичних гарантій-2021 тариф за лікування пацієнтів з туберкульозом зросте до 40 тис. грн, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 24 березня 2021 року о 12:17


  До тарифу також застосовуватимуться коригувальні коефіцієнти — за лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та за лікування лікарсько-стійкого туберкульозу.

  На сьогодні Україна є другою країною в Європі та входить до десяти країн світу за найбільшою кількістю випадків захворювань на туберкульоз серед населення.

  Зважаючи на актуальність цієї проблеми для України, медичні послуги з діагностики та лікування туберкульозу увійшли до Програми медичних гарантій - переліку послуг, які держава гарантує пацієнту.

  Фтизіатрична галузь в Україні потребує змін особливо впровадження сучасних підходів у лікуванні. У 2021 році медичну допомогу буде ще більше наближено до пацієнта з туберкульозом.

  Метою трансформації  у наданні медичної допомоги пацієнтам з туберкульозом є підвищення доступності та якості. Медичні послуги для пацієнтів з туберкульозом передбачено пакетами на всіх рівнях надання медичної допомоги. Для кожного з них визначено конкретний перелік діагностичних процедур цього напрямку.

  У Програмі медичних гарантій-2021 з’явився новий пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

  Надавачі первинної меддопомоги зможуть підписати з НСЗУ договір на надання допомоги хворим на туберкульоз, це наблизить послугу до пацієнтів і забезпечить безперервність лікування. Після завершення лікування в стаціонарі пацієнти матимуть змогу лікуватися під наглядом свого лікаря в більш комфортних умовах.  Лікар  контролюватиме вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.

  Більш детально на сайті НСЗУ /за посиланням/.