• In English
 • У поточному році майже 1,5 млн грн надійшло до бюджету за надані адміністративні послуги землевпорядниками Сумщини

  На сьогодні Головним управлінням Держгеокадастру в Сумській області надано понад 115 тис. адміністративних послуг громадянам та юридичним особам. За ці послуги нараховано плату в розмірі 1 493 871 гривня.

  Переважну більшість адмінпослуг (98 226) надано на безоплатній основі. Найбільш поширені запити стосувалися державної реєстрації земельних ділянок (34 116 запитів), видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (6 306 запитів), виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру (7 988) та видачі витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (30 502 запити).

  Понад 17 тис. адмінпослуг Сумські землевпорядники надали на платній основі. Отримані кошти фахівці перерахували до місцевих бюджетів Сумщини.

  Найбільші надходження – в розмірі 1 390 394 гривні – отримано за видачу 15 782 витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. За обов’язкову, добровільну державну експертизу землевпорядної документації, а також вибіркову державну експертизу землевпорядної документації бюджети поповнено на 45 622 гривні.

  Довідково

  Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАП на офіційному сайті Держгеокадастру.