• In English
 • У першому півріччі 2019 року поліцейські виявили понад 200 кримінальних правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми
  Національна поліція України, опубліковано 30 липня 2019 року о 12:28

  Правоохоронці встановили 170 українців, які постраждали від торгівлі людьми. Серед них – п’ятеро дітей.  Про це сьогодні, 30 липня, у Всесвітній день протидії торгівлі людьми, повідомив начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України Артем Крищенко.

  За його словами, упродовж перших шести місяців цього року поліцейські виявили 214 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України. В рамках 190 кримінальних проваджень цієї категорії слідчі повідомили про підозру особам, які їх вчинили. Досудове розслідування вже закінчено у 104 кримінальних провадженнях, відкритих за фактами торгівлі людьми.

  Водночас поліцейські встановили 170 осіб, які стали потерпілими від дій зловмисників. Серед потерпілих – 98 чоловіків, 67 жінок, троє неповнолітніх та двоє малолітніх дітей.

  Артем Крищенко зазначив, що за 6 місяців 2019 року поліцейські викрили чотири організовані групи, що діяли у сфері торгівлі людьми. Їхня діяльність розповсюджувалася на території п’яти областей та міста Києва.

  «Загалом поліцейськими підрозділів БЗПТЛ припинено діяльність 19 організованих груп. До складу цих груп входило 68 співучасників. Найбільш поширеною формою торгівлі людьми стала трудова експлуатація – це 94 факти. Також поліцейські встановили 84 факти торгівлі людьми у формі сексуальної експлуатації», – зазначив Артем Крищенко.

  Він додав, що зазвичай жертвами зловмисників стають жінки, які не працюють, мають на утриманні дітей, розлучені, перебувають у важкому матеріальному становищі. Також виявлено 30 фактів торгівлі людьми у формі втягнення громадян у злочинну діяльність. Найбільш вразливою категорією громадян тут стали чоловіки у віці від 25 до 35 років.

  «Зазвичай потерпілих вербували для роботи кур’єрами з доставки фасованого товару. Так шляхом обману зловмисники примушували жертв брати участь у наркотрафіку», – сказав начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції.

  Артем Крищенко повідомив, що слідчими розпочато три кримінальних провадження за фактами торгівлі дітьми. Йдеться як про продаж з метою усиновлення, так і про передачу з метою експлуатації. Зокрема, у червні цього року у Львівському міжнародному аеропорту поліцейські затримали 38-річну жінку. Та намагалася продати власну дитину для сексуальної експлуатації за кордоном.