• In English
 • У Нових Санжарах відкрили Дія Центр за шведським проектом 
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 18 червня 2021 року о 18:01

  У Новосанжарській громаді відкрився другий в Україні Дія.Центр. Це one-stop shop із комплексом необхідних послуг, які допомагають вирішити основні життєві ситуації. Підтримку у створенні системи надання адмінпослуг громаді надала Програма ЄС «U-LEAD з Європою».

  “Дія Центри — це ЦНАПи нової формації, в яких запроваджені єдині стандарти щодо якості надання послуг — зручно, швидко, просто та людяно. Саме це об’єднує адміністраторів із різних куточків України й відгукується у відвідувачів, які задоволені рівнем обслуговування. Радію, що сьогодні ми запускаємо вже другий Дія Центр, який забезпечить понад 22 тисячі жителів Нових Санжар доступом до сучасного державного сервісу”, — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

  Центр надаватиме 165 послуг мешканцям громади. Серед них — реєстрація місця проживання, бізнесу, нерухомості, актів цивільного стану, послуги соціального характеру, пенсійні тощо. Працівники новозбудованого Дія Центру пройшли навчання за 5-модульною тренінговою Програмою, яка включає тематики надання адмінпослуг, роботи з клієнтами, ділової етики та гендерних питань.

  «Доступ до державних сервісів у сучасному, цифровому та прозорому форматі є вирішальним для якості життя та привабливості громад. Тому я пишаюся тим, що за підтримки програми U-LEAD, яка фінансується ЄС, у Новосанжарській громаді відкрився новозбудований Центр надання адміністративних послуг, а також два територіальні підрозділи та два віддалених робочих місця адміністраторів. Наявність ефективної системи надання державних послуг у громадах не лише полегшує життя мешканців, але й зміцнює довіру до місцевої влади та створює позитивне середовище для міцної місцевої демократії, розширення можливостей та благополуччя жителів», – підкреслив Ксав’є Камю, керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Належне управління та верховенство права» Представництва ЄС в Україні.

  Проект Дія Центру розроблений провідним шведським архітектурним бюро Claesson Koivisto Rune. У будівлі передбачені умови для доступності всіх жителів: пандуси, сповивальний столик та дитячий куточок. При будівництві використовувались екологічні матеріали та рішення, що допоможуть громаді ефективно використовувати ресурси та заощаджувати кошти.

  Також для жителів Нових Санжар стануть доступними 3 місця для навчання цифровим навичкам та отримання онлайн послуг на порталі Дія: в основному офісі Дія.Центр та у двох територіальних підрозділах ЦНАП.

  Вже незабаром запустяться понад 100 Дія Центрів, а в 52 ЦНАПах працюватимуть зони для консультації підприємців Дія.Бізнес.