• In English
 • У Норвегії Голова Держенергоефективності окреслив перспективи інвестування в українські проекти з енергоефективності та «чистої» енергетики

  Переваги реалізації спільних з Норвегією проектів у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики обговорили учасники Українсько-норвезького ділового форуму, що відбувся під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Норвегії Ерни Солберг.

  Норвегія – стратегічно важливий партнер для України. Чимало спільних «точок дотику» - у відновлюваній енергетиці. Так, ще у 2016 р. Норвегія мала близько 70% «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні.

  Вже сьогодні на вітчизняний ринок заходять норвезькі компанії («NBT», «Scatec Solar», «Norsk Solar» тощо) із своїм досвідом, технологіями та інвестиціями.

  Тож під час дискусії присутні сфокусувалися на здобутках України у зазначених сферах та приділили особливу увагу законодавству, бізнес-клімату та планам щодо впровадження проектів.

  Представники компаній відзначили позитивні зрушення у створенні прозорих інвестиційно сприятливих умов у «чистій» енергетиці:

  • прив’язка «зеленого тарифу до курсу євро;
  • відміна вимоги щодо місцевої складової;
  • довгострокові договори на продаж електроенергії за «зеленим» тарифом та інші стимули.

  Все це дозволило активізувати діяльність фінансових організацій та отримати доступ до необхідних кредитних ресурсів під час запуску проектів.

  «Про підвищення інвестиційної привабливості українського ринку «зелених» проектів також свідчить збільшення темпів впровадження нових потужностей відновлюваної електроенергетики. У 2018 р. введено майже у 3 рази більше «зелених» об’єктів, ніж у 2017 році», – повідомив Сергій Савчук.

  У планах – завдяки аукціонам запровадити справедливу ринкову ціну на «чисту» електроенергію та сформувати конкуренцію між інвесторами.

  Окремо учасники розглянули значний потенціал України у сфері енергоефективності та успіхи у запровадженні ЕСКО-механізму для утеплення бюджетних установ та об’єктів органів влади. 

  Загалом норвезькі компанії та експерти повідомили, що вбачають позитивну тенденцію у розвитку українського ринку проектів з енергоефективності та «чистої» енергетики та готові продовжувати співпрацювати.