• In English
 • У наступному році в рамках програми єОселя плануємо надати 12-15 тисяч пільгових іпотечних кредитів, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 21 грудня 2022 року о 17:02

  До кінця року за програмою єОселя планується видати близько 500 пільгових іпотечних кредитів. А наступного року кількість пільгових іпотек становитиме від 12 до 15 тисяч. Про це заявила Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час брифінгу з приводу початку реалізації програми через застосунок Дія.

  «Сьогодні ми повноцінно запускаємо програму єОселя, яка до цього працювала в тестовому режимі. Подати заявку на участь у програмі тепер можна у застосунку Дія. Наразі послуга доступна для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах», - заявила Юлія Свириденко.

  За її словами, ще до початку повномасштабного вторгнення в Україні існував дефіцит доступного житла, а житловий фонд не відповідав сучасним стандартам. 40% громадян були незадоволені своїми житловими умовами. 35% людей мали квадратних метрів менше за санітарну норму – 15,6 кв. м. на особу.

  «У жовтні ми запустили програму єОселя в тестовому режимі, щоби переконатися у правильності обраних критеріїв для цільової аудиторії, алгоритмів та механізмів роботи програми. Щоби надалі масштабувати послугу і робити її масовою. Ми встановили, що початковий внесок буде на рівні 20%, а площу житла встановили на рівні: 52,5 кв м на одну людину +21 "квадрат" на кожного члена сім'ї.

  Про те, що ці параметри були підібрані правильно, а програма запущена вчасно, свідчать цифри зацікавлених, які передають нам банки. За майже три місяці вони отримали понад 24 тисяч заявок, з них 7 тисяч мають попереднє позитивне рішення банків. Це свідчить про те, що ці позичальники відповідають критеріям програми, а банки готові кредитувати придбання конкретного житла», - пояснила Юлія Свириденко.

  Станом на сьогодні видано 277 кредитів. Більшість позичальників - військовослужбовці та правоохоронці (85%). 

  Щодо регіонального розподілу, то більш за все виданих кредитів приходиться на Київську область, місто Київ, Чернігівську область. В цілому розподіл за регіонами виглядає рівномірним.

  «За попередніми прогнозами та виходячи із нинішніх умов, до кінця року планується видача понад 500 пільгових іпотечних кредитів. А в наступному році ми плануємо видати близько 12-15 тисяч пільгових іпотечних кредитів. Ми віримо, що ця програма запускається на багато років», - заявила Юлія Свириденко.

  Повноцінний запуск програми єОселя для всіх громадян, які мають неналежні житлові умови планується на наступний рік.

  Довідково

  За програмою єОселя українці можуть отримати кредит на житло: 

  • пільгова відсоткова ставка – 3% (для пільгових категорій) або 7% річних (для всіх позичальників в наступному році);
  • максимальний термін кредитування — до 20 років;
  • мінімальний перший платіж — не менше ніж 20% від суми.

  Українці, які відповідають вимогам програми, можуть подати заявку на участь в програмі в Дії і отримати кредит на купівлю житла. Скористатися послугою можна в кілька кліків, майже всі дані для заявки підтягнуться з реєстрів.

  Щоб подати заявку на участь у програмі:

  • авторизуйтеся в застосунку Дія:
  • в меню Послуги виберіть єОселя і натисність Почати;
  • виберіть пільгову категорію, до якої ви належите;
  • вкажіть інформацію в заявці (сімейний стан, дані про дітей, житлову нерухомість, дохід тощо);
  • далі вкажіть дані про житло, яке хочете придбати;
  • оберіть зі списку один або декілька банків, в які хочете надіслати заяву на розгляд для отримання попереднього рішення по сумі можливого кредиту;
  • відправте заяву.

  Заяву опрацюють протягом 24 годин. Після цього ви отримаєте сповіщення від обраного банку чи банків про попереднє рішення видачі кредиту.