• In English
 • У Миколаєві відновили роботу «Барнахус», який тимчасово призупинив діяльність через бойові дії
  Міністерство юстиції України, опубліковано 05 червня 2023 року о 09:56

  У Миколаєві відновлює роботу центр соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства, який працює за моделлю Барнахус. 

  “Центр відкрили ще у 2021 році, тоді він став другим в Україні. На жаль, через активні бойові дії на території міста, ми були вимушені тимчасово призупинити діяльність, щоб не наражати дітей на небезпеку», – розповідає директор Миколаївського міського центру соціальних служб, на базі якого впроваджується модель Барнахус, Віра Гончарук.

  Одним з ключових партнерів проекту є система безоплатної правової допомоги, адже саме юристи та адвокати здійснюють захист прав дітей. Слід зазначити, що діти є однією з категорій осіб, які мають право на безоплатне отримання всіх видів правових послуг.

  "Барнахус – це про забезпечення найкращих інтересів дитини. Він дає можливість проведення процесуальних дій відносно неповнолітніх в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації. Тож позитивним є те, що сьогодні ми маємо можливість продовжити реалізацію проєкту", – зауважила директор Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях Наталія Гнатуша.

  Довідково

  Проект "Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства" імплементується "Право на здоров’я" (HealthRight International) в Україні за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні UNICEF Ukraine та у співпраці з МКР.

  Впровадження моделі почалося в 2020 році й станом на сьогодні такі центри вже працюють у Вінницький, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Житомирській областях, а також у Києві.