• In English
 • У МВС розпочато роботу над планом заходів з деокупації Донбасу
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 10 травня 2018 року о 18:07

  Сьогодні, 10 травня, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів засідання з головами всіх центральних органів виконавчої влади системи МВС, під час якого обговорили план заходів із підготовки системи МВС до відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

  Міністр внутрішніх справ заявив, що вже влітку повинен бути готовий план з деокупації Донбасу.

  «Вже влітку ми повинні мати цей документ на руках. Він буде охоплювати дві частини: підготовчу та практичну. Основна мета плану – звільнення тимчасово окупованих територій, відновлення конституційного ладу України, захист прав і свобод наших громадян», - сказав Арсен Аваков.

  Міністр зазначив, що велику роль в його реалізації грає інформаційна складова.

  «Ми повинні залучати громадськість до обговорення плану та інформувати населення на кожному його етапі», - зазначив він.

  Очільник робочої групи, радник Міністра Іван Варченко наголосив, що робоча група виокремила всі виклики та загрози на тимчасово окупованих територіях.

  «Робоча група, яка працювала над цим планом, виявила всі виклики. Зокрема, кримінального, соціально-економічного характеру, пов’язані з веденням бойових дій, інформаційні, культурні та політичні. А також напрацювали шляхи їх подолання», - сказав Іван Варченко.

  Міністр внутрішніх справ наголосив, що всі представники ЦОВВ та робоча група повинні детально опрацювати всі пункти плану та вже найближчим часом подати свої зауваження.

  «Ми повинні бути готовими до того, що треба буде прийти на звільнену територію і відразу починати роботу. Кожен із наших підрозділів повинен її розуміти. В нас є вже подібний досвід на таких територіях і, як показує практика, дуже часто наші фахівці вирішують не лише питання безпеки, а навіть побутові проблеми місцевого населення», - сказав Арсен Аваков.