• In English
 • У МВС показали, як забезпечуватимуть безпеку на матчі Ліги Чемпіонів
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 15 травня 2018 року о 12:52

  Сьогодні, 15 травня, підрозділи МВС під головуванням першого заступника Міністра внутрішніх справ Сергія Ярового провели навчання та злагодження сил на центральному стадіоні «Олімпійський».

  У навчаннях взяли участь 758 правоохоронців ‑ Національна поліція, Національна гвардія, курсанти Національної академії внутрішніх справ та Державна служба з надзвичайних ситуацій.

  «Сьогодні ми відпрацьовуємо спільні дії всіх наших підрозділів та працівників стадіону. Ми провели вже багато потужних заходів і у нас є досвід із забезпечення публічної безпеки. Вже рік ми використовуємо скандинавський досвід забезпечення правопорядку, залучаємо фахівців з Консультативної місії ЄС», ‑ сказав Сергій Яровий.

  Перший заступник Міністра наголосив на необхідності відпрацювати спільні дії між правоохоронцями та стюардами на стадіоні.

  «Охорона стадіону, стюарди та правоохоронні органи повинні тісно взаємодіяти, відстежувати накопичення перед турнікетами відвідувачів. На випадок ускладнення оперативної обстановки з уболівальниками постійно працюють поліцейські груп комунікації, а також передбачено резерви для розосередження громадян», ‑ зазначив він.

  Сергій Яровий підкреслив, що відповідальність за публічну безпеку несуть не лише керівники, а й весь особовий склад. Кожен правоохоронець повинен про це пам’ятати.

  Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич зазначив, що Нацполіція проведе спільні навчання з представниками служби безпеки делегацій.

  Правоохоронці відпрацювали три алгоритми дій: загальна концепція забезпечення публічної безпеки та порядку, забезпечення публічної безпеки та порядку під час прибуття уболівальників до спортивної споруди, забезпечення публічної безпеки та порядку на території спортивної споруди. Вони розробили тактику дій безпеки стадіону, стюардів та поліції під час можливої спроби уболівальників попасти в ігрову зону та перейти на сусідні сектори, під час виникнення конфлікту між уболівальниками команд на галереї стадіону та евакуації вболівальників.

  Підрозділи ДСНС вирішували позаштатну ситуацію, коли серед натовпу уболівальників знайдено сумку з підозрілою речовиною. Правоохоронці та рятувальники локалізували, обстежили підозрілу знахідку та вивезли її для подальшого знищення.

  Перший заступник міністра нагадав, що на час проведення фінального матчу Ліги Чемпіонів планується залучати близько 12 тисяч правоохоронців. З них ‑ 6 тисяч поліцейських, 3 тисячі нацгвардійців, тисяча прикордонників та інші підрозділи.