• In English
 • У МОН провели “EUREKA info day”, де розказали про критерії відбору проектів, особливості подачі заявки та інструменти для фінансової підтримки стартапів
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 08 жовтня 2018 року о 17:54

  Участь українських науковців у міжнародній програмі «EUREKA» дозволяє не тільки ефективніше зосереджувати потенціал експертів та дослідницьких потужностей, а й сприяє створенню додаткових робочих місць для малих та великих компаній. Про це повідомила генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України Дар’я Чайка під час інформаційного заходу “EUREKA info day”, який провели у МОН.

  “Для того, щоб якнайбільше українських науковців долучалися у міжнародний дослідницький простір, ми й проводимо такі заходи. Тут усі зацікавлені стейкхолдери можуть дізнатися, що таке програма «EUREKA», які виклики вона ставить перед учасниками, а також головні перепони, з якими можна зіткнутися під час подачі заявки. Наразі Україна взяла участь у виконанні 32 проектів і має успішний досвід співпраці з більш як 30 країнами-учасницями програми”, - розповіла Дар’я Чайка.

  Спікерами заходу стали керівники та виконавці попередніх проектів від України, науковці та управлінці, а також фахівці Міністерства освіти і науки України.

  Тематично зустріч складалася з 4 блоків. У першому спікери розказали про зміст та структуру програми, види проектів, до яких можуть долучитись потенційні учасники, критерії відбору пропозицій тощо. Далі українські дослідники, які вже брали участь у програмі, поділилися своїм досвідом. Наприклад, під час роботи над проектами українці могли працювати на сучасному обладнанні, комерціалізувати результати своїх науково-технічних проектів, отримали досвід співпраці з науковими та виробничими іноземними організаціями тощо.

  У третьому блоці учасникам представили фінансові інструменти для реалізації інноваційних проектів, а також для підтримки стартапів.

  Останнім блоком був практичний тренінг щодо механізмів, які допоможуть потенційним учасникам «EUREKA» знайти бізнес-партнерів, інвесторів для виконання та реалізації їх інноваційних проектів. Учасників також ознайомили з Європейською мережею підприємництва в межах програми COSME.

  Співробітники Консорціуму EEN-Ukraine пояснили слухачам, як правильно оформлювати бізнес-пропозиції, бізнес-запити, технологічні пропозиції та запити. Окрім цього, вони поділилися секретами успішного просування інноваційної продукції на європейських ринках.

  “Вже у листопаді ми плануємо представити інформацію про «EUREKA» на Міжнародному форумі «Innovation Market». Там також проходитимуть виставки інноваційних розробок, тематичні конференції та семінари. На них учасники шукатимуть можливості впровадження представлених інновацій та водночас зможуть презентувати свої ідеї потенційним інвесторам”, - підкреслила Дар’я Чайка.

  Раніше на сайті МОН повідомлялось, що зарплати українських науковців, що працюють у проектах програми Горизонт 2020, можуть зрости, якщо Україна прийме відповідне законодавство.

  https://mon.gov.ua/ua/news/zarplati-ukrayinskih-naukovciv-sho-pracyuyut-u-proektah-programi-gorizont-2020-mozhut-zrosti-yaksho-ukrayina-prijme-vidpovidne-zakonodavstvo-gendirektor-direktoratu-z-doslidzhen-ta-innovacij-yevropejskoyi-komisiyi