• In English
 • У Мистецькому Арсеналі відкрилася виставка, присвячена мистецтву учасників Революції Гідності
  Міністерство культури України, опубліковано 19 лютого 2018 року о 13:06

  У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» презентували проект "Переведи мене через Майдан", присвячений творчим особистостям - учасникам Революції Гідності, зокрема, пам’яті відомого українського художника, майданівця Тараса Більчука.

  У відкритті виставки взяли участь державні та громадські діячі, учасники Революції Гідності, члени родин Героїв Небесної Сотні, друзі та рідні  Тараса Більчука.

  Експозиція виставки «Переведи мене через Майдан» представляє 20 робіт відомого українського художника Тараса Більчука,  а також понад 100 світлин українських фотографів,  серед них Героїв Небесної Сотні, а також безпосередніх учасників подій на Майдані:  Назарія Войтовича, Володимира Мельнічука, Олександра Тимошенка, Тетяни Чепрасової.

  Відвідувачі виставки поділилися своїми спогадами про перебування на Євромайдані,  кажуть, що ці світлини не можуть лишити нікого байдужими, адже відтворюють емоційне тло та силу духу, яка вирувала під час Революції Гідності.

  «Майдан, це особливий стан людини, який відіграв значну роль у  житті кожного українця. Ключові дати під час Євромайдану і Революції Гідності приходять до мене  в якійсь певній тривозі, в спогадах та снах. І особливо, в часи таких пікових моментів, як ніч з 18 на 19 лютого і розстріли 20-го лютого. Я знову бачу цей потік людей, той жахливий стан, коли через кожні 15 хвилин приносять хлопців, яких ти знав живими. Саме ця лавина людей – таких твердих у своїх намірах, які практично знесли з Майдану силовиків волею свого духу та прагненням жити вільно», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

  Під час відкриття виставки також відбулись презентації кількох книг, присвячених подіям на Майдані та Героям Небесної Сотні. Захід продовжився вечором пам’яті Тараса Білецького.

  Експозицію відкрито для відвідувачів до 25 лютого.