• In English
 • У Мінветеранів обговорили з представниками Посольства США та IREX поглиблення співпраці у сфері реінтеграції ветеранів та їхніх родин
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 04 березня 2024 року о 14:08

  Керівництво Міністерства у справах ветеранів та представники американських партнерів під час зустрічі обговорили ефективну реалізацію стратегічних напрямів діяльності Мінветеранів. Йшлося про програми реінтеграції Захисників і Захисниць та членів їхніх родин до цивільного життя, реабілітацію та відновлення ментального здоров’я, навчання та профадаптацію, розширення переліку та цифровізацію ветеранських послуг, а також збільшення економічних можливостей для повноцінного життя після повернення з війни.

  Зазначимо, що американський Уряд надає Мінветеранів значну підтримку для забезпечення прав та інтересів ветеранів війни у процесі реінтеграції до цивільного життя через Державний департамент США в рамках проекту “Програма реінтеграції ветеранів”. Вона реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX, а також через інші проекти, що координуються Посольством США в Україні.

  Виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун наголосив, що Мінветеранів є і має бути головним органом в Уряді, який координує реалізацію державної ветеранської політики в країні. Відтак, координація роботи буде здійснюватися з усіма стейкхолдерами ветеранської політики, а Мінветеранів максимально відкрите до комунікації і співпраці з громадськістю.

  “Через нову державну ветеранську політику ми маємо ефективно реінтегрувати наших Захисників і Захисниць до цивільного життя, трансформувати їх на Воїнів відновлення, забезпечити їм всі належні умови сучасними інструментами для розвитку і самореалізації у цивільному житті, а також – підтримки готовності знову стати на захист рідної країни у разі потреби. Мінветеранів розглядає систему реінтеграції ветеранів у мирне життя як один із важливих аспектів зміцнення національної безпеки України”, – сказав т.в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

  Він зазначив, що команда Мінветеранів розуміє, який великий обсяг потреб налічує ветеранська сфера у такий непростий для країни час. Тому вкрай важливим є координація допомоги серед міжнародних партнерів, і Міністерство готове до плідної співпраці у цьому напрямі.

  Також Олександр Порхун висловив вдячність представникам американської сторони за політичну підтримку та масштабну військову, гуманітарну та фінансову допомогу, яка надається Україні з боку США з першого дня повномасштабної російської агресії проти нашої країни.

  Довідково

  Посольство США в Україні та IREX підтримує Мінветеранів в рамках проекту «Програма реінтеграції ветеранів» щодо:

  - ефективної реалізації стратегічних напрямів діяльності Міністерства у справах ветеранів України, зокрема, розробку Інформаційно-комунікаційної системи “Єдиний державний реєстр ветеранів війни”;

  - модернізацію та впровадження програмного забезпечення модуля “Ядро” інформаційно-комунікаційної системи визначення та аналізу станів психічного здоров’я «MARTA»;

  - процесу реінтеграції ветеранів війни в Україні та процесу створення спроможних структур підтримки ветеранів війни, збільшення доступності високоякісних послуг з психічного здоров'я та значних економічних можливостей для ветеранів війни.