• In English
  • У Мінприроди триває триденний тренінг із ОВД для представників облдержадміністрацій
    Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 30 березня 2018 року о 15:31

    Із 28 по 30 березня 2018 року в Оргуському інформаційно-просвітницькому центрі в рамках пілотного проекту APENA проходить триденний тренінг з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для представників департаментів екології обласних державних адміністрацій.

    Як повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів із питань євроінтеграції Микола Кузьо, основне завдання тренінгу – обговорити виклики, які стоять перед органами державної влади на місцях, у процесі переходу на нову процедуру оцінки впливу на довкілля.

    «Наша мета - досягти однакових стандартів здійснення ОВД для усіх областей та встановити справді європейський стандарт для цього нового інструмента. Це, насамперед, висока якість аналізу, висновків, визначення екологічних умов ведення планованої діяльності, проведення та врахування результатів громадського обговорення», – зазначив на відкритті тренінгу Микола Кузьо, додавши, що це вже другий тренінг-семінар, який орієнтований на практичну частину здійснення ОВД.

    Серед спікерів тренінгу: начальник відділу ОВД Мінприроди України Марина Шимкус, експерти з правових питань Дмитро Скрильніков і Сергій Вихрист, експерти з провадження ОВД/СЕО Єжи Єндрошка і Ненад Мікуліч, експерт з ОВД Єлизавета Алексєєва.

    Основні питання стосувалися участі громадськості у процесі ОВД, аналізі нового законодавства та міжнародного досвіду, а також розробки екологічної складової під час ухвалення рішення про провадження планованої діяльності.

    Нагадаємо, що 18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який запровадив в Україні європейську модель екологічної оцінки. Він також дозволяє громадськості на ранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності шляхом формування переліку питань, які будуть досліджуватися під час ОВД, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження заходів, які зменшуватимуть вплив такої діяльності на довкілля.

    Згідно із законом подача документів для отримання висновку з ОВД здійснюється безпосередньо шляхом внесення їх до відкритого Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Цей сервіс працює в Україні із 18 грудня 2017 року та дозволяє усім заінтересованим сторонам ознайомитись із відкритими процедурами з оцінки впливу на довкілля і швидко знаходити дані, за якими об’єктами чи видами діяльності здійснюється ОВД у різних регіонах України. Станом на 30 березня 2018 року Реєстром скористалося понад 200 суб’єктів господарювання.

    При Мінприроди також працює телефонна «гаряча лінія» з отримання додаткових консультацій щодо практичного функціонування ОВД.