• In English
 • У Міноборони вшанували загиблих українських воїнів. Вони назавжди залишаться у нашій пам’яті і в наших серцях
  Міністерство оборони України, опубліковано 31 березня 2020 року о 09:48

  Сьогодні, 31 березня, у Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У заході взяли участь представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України.

  Дзвін Пам’яті пролунав тричі...

  У цей день в 2016 році віддав життя, захищаючи Україну від російського агресора, старший сержант ГОДЗЕНКО Дмитро Олександрович.

  У 2017 році внаслідок російської збройної агресії на сході нашої держави загинули:

  Старший солдат КАПРАЛОВ Володимир Васильович.

  Полковник ХАРАБЕРЮШ Олександр Іванович.

  Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

  Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

  Довідково

  Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

  В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.