• In English
 • У Міністерстві оборони вшанували пам'ять загиблих українських захисників
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 вересня 2019 року о 11:25

  Сьогодні, 17 вересня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У пам’ятному заході взяли участь Міністр оборони України Андрій Загороднюк, представники військово-дипломатичного корпусу з акредитацією в Україні, родичі загиблих українських Героїв, представники керівного складу Міноборони та Генерального штабу Збройних Сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, курсанти військових вишів столиці, військовослужбовці Київського гарнізону та учні однієї з київських шкіл.

  Сьогодні, 17 вересня, Дзвін Пам’яті пролунав п’ять разів...

  У 2014 році віддали життя, захищаючи Україну: 

  Старший сержант ГОЛУБОВСЬКИЙ Дмитро Степанович.

  Прапорщик служби цивільного захисту ДРОЗДОВ Валерій Валерійович.

  Підполковник міліції ПЕТРЕНКО Віталій Леонідович.

  У цей день у 2015 році загинули: 

  Старший лейтенант ВАПНЯР Олександр Васильович.

  Солдат ЗІНЧЕНКО Олександр Васильович.

  Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

  Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна Слава Героям!

  Довідково

  Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

  В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.