• In English
 • У Міненерго триває робота над підвищенням рівня кібербезпеки енергетичного сектору України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 жовтня 2020 року о 20:07

  Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков провів нараду із міжнародними компаніями-лідерами у сфері кібербезпеки та цифрових трансформацій.

  Участь у нараді взяли представники таких провідних компаній, як: CISCO, HEWLETT PACKARD ENTERPRISE, DELL, TRENDMICRO, MCAFEE, MICROFOCUS, FORTINET, HUAWEI, MICROSOFT, PALO ALTO NETWORKS.

  Команда Міністерства вже розпочала роботу із гармонізації законодавства у сфері енергетичної кібербезпеки. Формується політика з кібербезпеки, яка має забезпечити належний рівень захисту енергетичного сектору України відповідно до рекомендацій та вимог ЄС. Цю ініціативу підтримують міжнародні партнери розвитку – USAID, British Council, Європейська Комісія, Світовий банк, ЄБРР тощо.

  У Міненерго провели три донорські конференції і отримали попередні пропозиції технічної допомоги за напрямками розбудови кібербезпеки, які відповідають узгодженому баченню Міністерства, Energy Community та національних стейкхолдерів, представники яких є членами Робочої групи.

  Ярослав Демченков, висловив подяку суб’єктам галузі у сприянні розвитку кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури, а також закликав учасників наради до конкретних заходів, спрямованих на розбудову кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури енергетичної галузі.

  Співпраця з міжнародними компаніями – лідерами у сфері кібербезпеки та цифрових трансформацій на початкових етапах ініціативи є загальноприйнятою європейською практикою. У Міненерго особливо цінують, що до роботи Робочої групи долучились представники таких відомих компаній.

  Окрему увагу було приділено обговоренню питання підготовки фахівців у сфері кіберзахисту, а саме створення на базі профільних інститутів навчальних курсів для фахівців галузі за напрямом «Забезпечення кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури енергетичної галузі», оскільки питання професійного кадрового забезпечення стоїть дуже гостро не лише у галузі, а й в Україні в цілому.

  Залучення міжнародного досвіду впровадження сучасних систем кібербезпеки в енергетичному секторі в інших країнах, організація процесів та підготовка персоналу із суворою відповідністю всім стандартам є надзвичайно важливим і дозволить значно прискорити процеси розбудови кібербезпеки та цифрових трансформацій в енергетичній галузі України.