• In English
 • У Мінекономіки відбулося публічне обговорення питання щодо скорочення викидів парникових газів в рамках Паризької угоди

  19 квітня відбулася традиційна щотижнева зустріч заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з представниками профільних асоціацій, в рамках якої було обговорено актуальну не тільки для України, але й у глобальному значенні тему – питання скорочення викидів парникових газів в рамах Паризької кліматичної угоди. До заходу долучились Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський та його заступник Ірина Ставчук.

  Зокрема, розглянуто Проект Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди, що є загальнонаціональною ціллю щодо скорочення викидів парникових газів, яку Україна буде подавати до рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату.

  «Це дуже важлива ініціатива для нашої держави – долучення до глобальних екологічних ініціатив з точки зору контрольованості і зниження викидів парникових газів в навколишнє середовище. Це також важливо з точки зору нашої європейської інтеграції. Ми винесли обговорення в публічну площину, щоб усі сторони могли висловити свою позицію і ми спільно напрацювали сценарій подальшого розвитку аграрного сектору з метою досягнення кліматичної нейтральності», - зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

  Другий національно визначений внесок України до Паризької угоди – це концепція розвитку держави для досягнення екологічно і економічно доцільних перевтілень в усіх секторах економіки: енергетиці, промисловості, транспорті, будівлях, сільському і лісовому господарствах та управлінні відходами.

  Запропонований документ передбачає на загальнонаціональному рівні досягти скорочення викидів парникових газів на 65 % у 2030 році у порівнянні з 1990 роком. Для сільського господарства, зокрема, передбачається: 

  • збільшення використання технологій мінімального або нульового обробітку ґрунту; 
  • перехід на добрива з повільним вивільненням поживних речовин; 
  • збільшення частки земель органічного виробництва до 3 % у 2030 році; 
  • збільшення виробництва та використання біогазу тощо.

  Іншим питанням стало обговорення проекту постанови КМУ про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2021 рік (у частині насіння соняшнику та окремих видів олій).

  «Ми обговорювали це питання з профільними асоціаціями і у нас є підтвердження, що вони підтримують введення нульової квоти на експорт соняшникового насіння на період до закінчення поточного маркетингового року. Такий крок потрібен для забезпечення переробних підприємств сировиною для виготовлення соняшникової олії», - наголосив Тарас Висоцький.

  Крім того, для забезпечення продовольчої безпеки та фіксації необхідних обсягів соняшникової олії для внутрішнього ринку між Мінекономіки та асоціацією «Укроліяпром» досягнуто домовленості та підписано Меморандум про узгодження граничних обсягів експорту соняшникової олії на рівні 5 380 тис. тонн на 2020/2021 МР.