• In English
 • У «Межигір’ї» буде створено парк - пам’ятку садово-паркового мистецтва 
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 лютого 2022 року о 17:30

  16 лютого під час чергового засідання Кабінету Міністрів України Уряд підтримав протокольне доручення, згідно з яким:

  • Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством юстиції України, Фондом державного майна України, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Київською обласною державною адміністрацією, Національним антикорупційним бюро України провести нараду щодо створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва на території урядової резиденції «Межигір’я»;
  • за результатами наради підготувати інформацію щодо правового статусу будівель та споруд, які знаходяться на території урядової резиденції «Межигір’я», та пропозиції щодо їх подальшого функціонування.

  Окрім цього підготувати інформацію щодо правового статусу земельних ділянок, які знаходяться на території урядової резиденції «Межигір’я», та пропозиції по врегулюванню питань із землевласниками та землекористувачами щодо створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва.

  Також підготувати інформацію щодо можливості створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва враховуючи відкриті кримінальні провадження.

  За результатами наради подати Кабінету Міністрів України узгоджений план дій. Нагадаємо, що у квітні 1955 року Постановою Ради Міністрів Української РСР було створено дачне господарство «Пуща-Водиця», яке починаючи з 1964 року функціонувало як будинок відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я».

  Резиденція «Межигір’я» була державною урядовою резиденцією, яка використовувалась для офіційних зустрічей. Вона належала до сфери відання Державного управління справами.

  Наразі «Межигір’я» передано в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).