• In English
 • У Маяках Одеської області відкрили оновлену школу
  Одеська ОДА, опубліковано 10 жовтня 2018 року о 15:18

  У Маяківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Одеської області відбудовують сучасний простір: енергоефективний та орієнтований на потреби інклюзивної освіти. Тут навчатимуться понад 1100 учнів.

  «Що може бути кращим, аніж будувати школи у своїй країні? Що може бути кращим, аніж будувати своє майбутнє? А школа – це, безумовно, майбутнє. У школярів попереду драйвове життя – навчання в сучасній будівлі, з новими комп’ютерними класами, кабінетами дистанційної освіти. Хочу побажати, аби ви завжди йшли до школи з великим задоволенням. Нехай це будуть не просто стіни, а живий і креативний простір», – зазначив під час відкриття оновленого закладу голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

  Очільник області разом із учителями оглянув нові кабінети та поспілкувався з першокласниками. «Коли є ось такий зворотний зв’язок від найменших учнів, для яких цю школу було створено, дуже чітко розумієш орієнтири, розумієш те, заради чого працюєш», – підкреслив голова Одеської ОДА.

  Разом із учнями він переглянув своєрідну карту побажань для України, яку діти зробили торік. А зараз доповнили її планом дій, аби ці побажання втілилися у життя.

  Зазначимо, капітальний ремонт школи не здійснювався з 70-х років минулого століття. Тож новий освітній простір створено з урахуванням сучасних технологій і потреб: енергоефективність, пристосованість для учнів з особливими освітніми потребами. Вартість будівництва двоповерхового корпусу для початкових класів становить 62,3 мільйона гривень. Джерела фінансування – Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) та місцевий бюджет.

  Окрім того, триває також ІІ черга реконструкції основної будівлі, що передбачає будівництво їдальні та спортивної зали з трибунами для глядачів на 150 місць. З’явиться й тренажерна зала, і приміщення для занять боротьбою та боксом. Цю частину робіт планують завершити до кінця року.

  Нагадаємо, цьогоріч в Одеській області було відкрито дві нові школи – в Одесі та Новоєлизаветівці. Розвиток освіти та створення сучасних опорних шкіл у регіоні є одним із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської ОДА Максима Степанова «Розумний регіон». Усі опорні школи наразі обладнано класами дистанційної освіти з інтерактивними дошками, високошвидкісним Інтернетом та Wi-Fi.